Loe

Koit Toome: kui muusika tõstab filmi järgmisele tasemele ja sul on kananahk ihul, täidab see sajaprotsendiliselt eesmärki

Liisa Mugra, Õhtuleht

„Tahtsin midagi tõesti väljakutsuvat ja kihvti,“ räägib Vanemuise „Filmimuusika gala“ üks solistidest Koit Toome saates „Ringvaade“.

Koit Toome tunnistab, et on olnud tohutu filmimuusika fänn. „Kui ma käisin kinos selliseid eepilisemaid filme vaatamas, siis minu jaoks on filmimuusika sama suur elamus kui film ise,” ütleb ta.

Koit Toome toob enda filmimuusika lemmikutest välja instrumentaalse pala filmist „Gladiaator“. Lisaks sellele, et film on super, Esiteks see film ise on super. Teiseks pole palju heliloojaid, kes sellistele eepilistele filmidele muusikat teevad. „Neid mehi saab ühe käe sõrmedel lugeda,“ ütleb ta.

„Kui muusika tõstab filmi veel järgmisele tasemele ja sul on kananahk ihul, siis see on sajaprotsendiliselt eesmärgi täitnud,” arvab Toome.

Lemmikute hulgast toob Koit Toome veel välja 1997. aasta Disney animatsiooni „Hercules“ soundtrack’ilt pärineva „Go The Distance“, mida esitab Michael Bolton.

2023. aastal ellu kutsutud filmimuusika gala toob publiku ette valiku Eesti ja maailma filmimuusika paremikust. Muuhulgas on galal esindatud armastatud linateosed nagu „007: Igavene homne“, „Mees La Manchast“, „Lauldes vihmas“, „Hüljatud“, „Kariibi mere piraadid“, „Nimed marmortahvlil“ ja „Kevade“.

Õhtuleht, 8.01.2024

08.01.2024