Loe

Koit Toome jalavigastuse tõttu etendustest kõrval

SLÕhtuleht

Valugrimassi hoolsalt peites proovib Koit Toome taas pisut hüpata ja tantsida. Valust tuleb üle olla: täna algavad suveetenduse «Jesus Christ Superstar» proovid. Tasa ja targu peab talitama – äsjane jalavigastus on ta niigi sundinud neli nädalat eemale Helsingis etenduvast muusikalist «Miss Saigon».
«See vigastus juhtus kõige halvemal ajal. Kõige töörohkem aeg aastas,» kirub muusikalide tõmbenumbriks saanud Koit Toome jalavigastuse tõttu tekkinud tööseisakut.
Neli nädalat tagasi esmaspäeval läks Koit sõpradega korvpalli mängima. Mustamäe spordiklubis läks pallilahing nii hoogsaks, et ühel hetkel oli Koidul jalg alt ja mees valugrimassitas maas.
«Jalg nägi nii halb välja, et oli esimesest hetkest selge – midagi tõsisemat on lahti. Paistes ja sinine, valu oli selline, et ei suuda kirjeldada,» on Koit nüüd takkajärele naeratlev. Kuid läheb tõsiseks, kui valu meenutab: «Ma tean, kui inimesel on mingi luu murd, siis võib ta minestada. Ma ei ole kunagi minestanud, aga seekord olin päris piiri peal,» tunnistab Koit.
Üks mängukaaslasi sõidutas ta kohe traumapunkti. Röntgenipilti vaadates oli arstil asi selge: hüppeliigese juures on tõsine sidemeterebestus. Nii tõsine, et tõmbas luust killu välja.
«Jalg pandi kohe kipsi,» ütleb Koit. Ta laenas kargud ja pidi nendega käima õppima. Algul oli päris hull, Koit istus esimesed päevad kodus. Liikumisvõimetuse pärast oli ta sunnitud ära ütlema ka Kanutimajas peetud erivajadustega laste lauluvõistluse ?ürii esimehe ülesannetest.
«Jala paranemine võtab kohutavalt kaua aega. Saaks ometi korda,» nuriseb Koit Toome. «Olen juba kuu aega rivist väljas, ei ole tööd saanud teha. Ajastus on kõige kehvem mis üldse saab olla.»
Kaks nädalat tagasi võeti Koidu jalalt küll kips, aga hüpata ega tantsida veel hästi ei saa. Kõndidagi võib esialgu aeglaselt ja ettevaatlikult.
Neljapäeval kiheles ta ometi Helsingi Linnateatrisse proovi – ehkki «Miss Saigon» on juba pool aastat laval olnud, annavad eemal oldud nädalad kohe tunda.
«Esmaspäeval loodan haiguslehe lõpetada,» on Koidul kange tahtmine tööle hakata. Täna algavad tal ka proovid Tartus rokkooperis «Jesus Christ Superstar» – üks kord käis Siimoni rollis mängima hakkav Koit oma haige jalaga ka proovi piilumas ja sai suure elamuse. «Väga huvitav oli. Õnneks oli muusikaline proov, ei pidanud liikuma,» kiidab Koit.
Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene tunnistab, et Koidu jalavigastus proove ei takista: «Ta juba täiesti kepsutab ringi. Meil on kõik hästi,» ütleb Nõgene.

08.05.2004