Loe

Kassid laval ja saalis

Christel Karits, Äripäev

Christel Karits, Äripäev

Vanemuise draamanäitleja Ott Sepp tõi läinud laupäeval Sadamateatris kõige pisema publiku rõõmustamiseks lavale oma esiklavastuse “Kass, kes kõndis omapead”.

“Kass, kes kõndis omapead” kõneleb ajast, mil esimene mees ja naine maakeral hakkasid oma elu ja majapidamist korraldama. Koos õpitakse tundma, mis on tuli ja vesi, mure ja rõõm, mis kõlbab söögiks ja millega ravitakse tusast meelt.

Pikapeale hakkab inimeste tegevus huvi pakkuma ka metsas elavatele loomadele. Mõni neist leiabki endale inimeste juures uue kodu. Vaid kassil on selle kõige kohta oma arvamus.

Briti kirjandusklassiku Rudyard Kiplingi loomingus on loomajuttudel oluline koht ja lugu omapäi kõndivast kassist on nende seas üks kuulsamaid. Kiplingi lasteloost kirjutas näidendi Kulno Süvalep.

Mängivad käesolevast hooajast Vanemuise draamatrupiga liitunud noored näitlejad Laura Peterson, Ragne Pekarev, Martin Kõiv ja Markus Luik.

“Publik võiks olla alates 3.-4. eluaastast. Aga kindlasti leiavad ka lastega koos teatrisse tulnud täiskasvanud sealt mõnusaid muigekohti – mehe ja naise vahelised suhted on tabavalt esile toodud. Nagu ka koera ja kassi vahelised suhted. Nende vahel võib isegi sarnasusi leida,” ütleb Vanemuise avalike suhete juht Tambet Kaugema, kelle sõnul läks esietendus lõbusalt.

Tema hinnangul on lavastuses väga oluline roll Vanemuise peakunstniku Kristiina Mündi tehtud lavakujundusel, mis jätab salapärase ja põneva mulje – nagu ürgmetsale kohane.

“Palju rõõmu valmistasid ka kassimaskikujulised kavalehed, mida väikesed teatrikülastajad said endale ette riputada. Paljud lapsed istusid kogu etenduse, mask peas. Usun, et lavalt saali vaadates võis avaneda päris armas vaatepilt.”

23.03.2007