Loe

Karl Menning sai väärika mälestuskivi

Tartu Postimees

Tartus Raadi kalmistul avati eile eesti kutselise teatri rajaja Karl Menningu haual mälestuskivi. Vanemuise teatri juht Aivar Mäe avaldas lootust, et 12. augustil saab avada ka Menningu pronkskuju, mille autor on kujur Mare Mikoff.
Vanemuise ja Eesti Teatriliidu koostöös korrastati seni räämas olnud hauaplats. Sellele paigaldatud uue hauakivi on kiviraidur Rein Karus välja tahunud Eestis haruharva leitavast labradoriidist. Kivil on nuttev ja naerev teatrimask, Karl Menningu nimi ning sünni- ja surmakuupäev.
Vanemuise kirjandusala juhataja Anu Tonts asetas teatri suurmehe hauale 12 ilusat pikka valget roosi. Täpselt nii olid soovinud Karl Menningu lapselapsed Tui Menning-Torrie (Ontario, Kanada) ja Viiu Menning (London, Suurbritannia). Mõlemat on oodata Tartusse 12. augustil, kui eesti kutseline teater saab saja-aastaseks. Siis avatakse Vanemuise suure maja lähedal – koht on veel linnavalitsusega kooskõlastamisel – kahe ja poole meetri kõrgune Menningu skulptuur.
See kuju on esimene viiest, mis on kavas lähema kümnendi kestel Vanemuise juurde teatriparki püstitada. Veel valatakse pronksi Lydia Koidula, Ida Urbeli, Kaarel Irdi ja Mati Undi kujud.

16.05.2006