Loe

„Kalendritüdrukud“ tegid annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumile

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatris esietendus 15. märtsil lavastus “Kalendritüdrukud”, mille esitamisõigusega on seotud kokkulepe annetada ühe etenduse piletimüügitulu Leukemia Research UK-le või sellega võrdväärsele organisatsioonile Eestis.

Teater Vanemuine otsustas lavastuse “Kalendritüdrukud” esietenduse tulu summas 4598.83 € annetada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Hematoloogia-onkoloogia kliinikule.

„Kasutasime võimalust annetada etenduse tulu oma linna tublidele teadlastele. See on meie pisike panus võitlusesse väga raske haigusega,“ ütles Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene.

„Kuigi leukeemiate (vereloome kasvajate) ravis on tehtud olulisi edusamme, on siiski ka mitmeid lahendamata probleeme. Viimastele püüame lahendusi leida uuringute käigus. Igaüks meist on unikaalne, ka sama haigus kulgeb igal haigel omamoodi. Tänaste uuringute eesmärk on leida ja kasutada ravi valikus individuaalseid tunnuseid s.o. valida ravi võimalikult personaalselt geneetiliste, valguliste ja muude markerite alusel. Just nende uuringute tarvis on igal eurol kulla kaal, sest vajalikud reaktiivid pole sugugi odavad. Uuringutega tegelevad kolleegid on väga tänulikud annetuse eest,“ lisas hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja professor Hele Everaus. 
 

23.04.2012