Loe

Jõulurahu katkestab aastavahetusmöll

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuises üle poole nädala valitsenud jõuluaegne suhteline vaikus, mida katkestas kärarikkalt pühapäevane aastalõpupidu «Goodbye 2009», on tänaseks lõppenud. Hommikust peale käivad aastalõpuballi proovid.

Vanemuise teater korraldab koostöös Tartu linnavõimudega 30. detsembril balli. See pakub võimalust nii teatri- kui ka kontserdimajas nautida vanemuislaste ja külaliste esinemisi ning hoogsate valsiviiside saatel jalga keerutada.

Teatrijuht Paavo Nõgene märkis, et Vanemuisel on kujunenud heaks traditsiooniks korraldada aasta lõpus kireva prog­­rammi ja parimate esinejatega ball. «Vanemuise ball on hea koht, kus koos oma lähedaste ja sõpradega tähistada lõppeva aasta ärasaatmist,» ütles ta.

Ballipubliku ees

Teatri- ja kontserdimaja esinemispaikades astuvad ballipubliku ette Vanemuise sümfooniaorkester Tarmo Leinatamme juhatusel, Mart Sander ja tantsuorkester Bel-Etage, Karl Madis ja Karavan, Supernova ning Liisi Koikson.

Ballipubliku ette jõuab Vanemuise draamatrupi etteaste «Vanemuise teatrijuhid läbi aegade», mille lavastab Rein Pakk. Balletisõu «Karrrmen!» seab lavale Ruslan Stepanov.

Muusikatruppi esindab «Offenbachi gala», kus mängib Vanemuise sümfooniaorkester peadirigent Mihkel Kütsoni juhatusel.Balli juhivad Lydia Koidula ja Kaarel Ird – ligilähedaselt sellisel kujul, nagu nad olid lavastustes «Koidula veri» (Koidulat kehastas Ragne Pekarev) ja «Teatriparadiis» (Irdi osas Aivar Tommingas).

Näitlejaid on kutsutud aastavahetuspidusid sisustama ka Tartu kergemat meelelahutust ning peenemat sorti kehakin-nitust pakkuvatesse kohtadesse.

Näiteks Athena kultuurikeskus ja restoran Volga kutsuvad huvilisi 31. detsembril üritusele, mida reklaamides on nimetatud romantiliseks aastavahetuseks tähtedega. Teiste hulgas esinevad Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Hannes Kaljujärv, Toomas Lunge ja Indrek Kalda.

Pääs kaunimate hetkedega peole on märksa kallim teatris toimuva balli pääsmest, mis maksab 500 krooni. Athenasse-Volgasse minekuks vana-aastaõhtul tuleb välja käia 995 krooni, hinna sisse on arvestatud buffee koos veini ja südaöise vahuveiniga ning pääs ööklubisse Atlantis.

Vaade tulevärgile

Nii Atlantise ööklubi kui ka sama maja restoran märgivad, et nende juurest on linna suurejoonelisele ilutulestikule parim vaade.

Sama lubab peo- ja konverentsikeskus Dorpat oma rikkaliku lauaga üritusel Lõuna-Eesti säravaim uusaastapidu, mille peaesinejaks on Kuldne Trio ja õhtujuhiks Veikko Täär. Ka Dorpati veebisaidil on kirjas, et Tasku terrass on parim paik uue aasta ilutulestiku jälgimiseks.

Dorpati aastavahetuspeo pääsme hind on tõenäoliselt Tartu kõrgeim – 999 krooni. Kui piduline juhtub olema vanuses 6–12 eluaastat, maksab tema pääse 333 krooni, alla 6-aasta­­sed pääsevad aga sisse tasuta.

Piletit ei küsita kelleltki selle vaatemängu eest, mis paiskub aastavahetusel taevasse Võidu silla ja Atlantise vahel.

Osaühingu Hansa Ilutulestikud juhataja Kalle Tüüri sõnul tuleb ilutulestik eelmise aastavahetuse tulevärgiga võrreldes ajaliselt pisut lühem, kuid see-eest intensiivsem.

Särisev, sädelev ja paukuv ettevõtmine läheb maksma umbes 54 000 krooni, millest linnal tuleb tasuda 16 000 krooni ja sponsoritel ülejäänud osa.

Valik pidusid Tartus aastavahetusel
• Atlantise restoranis vana-aastaõhtu mustlasromantikaga, mustlastrio Romale, mustlastantsijad ja kaardimoor, tantsuks
Alen Veziko bänd.
• Atlantise klubisaalis saadab ära vana ja võtab vastu uue Deejay Aav, Star Cafes aitab uuele aastale õige hoo sisse lükata
DJ Veiko Värv.
• Peo- ja konverentsikeskuses Dorpat Lõuna-Eesti säravaim uusaastapidu, peaesineja Kuldne Trio, õhtujuht Veikko Täär.
• Volgas romantiline aastavahetus tähtedega: Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Hannes Kaljujärv, Toomas Lunge, Indrek Kalda, Claudia Ševtšenko flamenkotrupp, ansambel Meister ja Margarita.
• Vilde lokaalis ja kohvikus stiilipidu «ABBA-special», üllatuskülaline Elleri kooli noortebänd, tantsumuusikat ansamblilt Prii,
DJ Onu Bella.
• Klubi Tallinnas «Šampanja gala», metsikud tantsijannad, sõubaarmen Ahto Soomest, trikimeistrid ja laser-show, DJ Heiti Salumets, kullasaalis mängib soovilugusid DJ Foxer.
• Ristiisa pubis ansambel Raul Sepper Duo.
• Big Beni pubis kolmekäiguline õhtusöök ja vahuvein, tants ja trall varahommikuni, uue aasta esimesel pärastlõunal jätkub pidu ansambliga Easy.
• Kohvikus Pierre kolmekäiguline õhtusöök, kesköine vahuvein ja õnnevalamine.
• Püssirohukeldris retrolainel videodisko, VJ-d Mike Sun ja Einar Kass.
• Õlle Tares aastavahetus Erich Kriegeriga.
• Ööklubis Maasikas aastavahetuspidu «Maasika maffia tegutseb taas»,
DJ Ervin Hurt.
• Genialistide klubis aastavahetuspidu «Vinyl Memo­­ries», DJd Berk Vaher, Daysleeper ja vinüülplaadipoe Fonofon lõngused.

29.12.2009