Loe

«Jesus Christ Superstar» peibutab «Miss Saigoni» staarid Tartusse

SLÕhtuleht

Ehkki Koit Toome ja Lauri Liiv on «Miss Saigoniga» suveni käsist-jalust seotud, andsid nad eile jah-sõna Vanemuise suvemuusikalile «Jesus Christ Superstar». Koidu teha on Siimoni roll, Lauri mängib Annast. «Et Lauri on kaasa teinud nii «Evitas» kui ka «Aidas», siis on ta Tartu muusikalidega kokku kasvanud,» rääkis muusikali produtsent Paavo Nõgene. «Koitu pole aga seni eriti palju Tartu kontserdilavadelgi nähtud – kahtlemata on tore, et ta nõustus nüüd Tartu suvemuusikalis kaasa lööma.»
Koit ja Lauri lõid veel paar päeva tagasi kokku «Miss Saigoni» etenduskordi, millest neil «Jesus Christ Superstari» proove tehes loobuda tuleks: esiotsa küündis see etenduste arv kuueteistkümneni. «Tõenäoliselt on neid etendusi, kus nad osaleda ei saa, siiski vähem kui kuusteist,» ütles Nõgene. «Muusikali prooviperioodi aegu kestab ka teatri enda aktiivne hooaeg, mistap on proove, kus puudu orkester või koor – siis ei pea ka Lauri ega Koit Tartus olema. Meie teeme omalt poolt kõik, et nende siinseid proove ja Soome-etendusi kattumast hoida.»
Et lavastusmeeskonna valik langes just Koidule ja Laurile, on produtsendi sõnul loogiline – tegu on kahe väga hea lauljaga, kel rokkooperi tarvis sobiv häälematerjal. «Meie eesmärk pole teha lavastust artistidega, kes on pelgalt suutelised oma osa ära laulma, vaid soovime luua parimate artistidega kõrgekvaliteedilist produktsiooni,» sõnas Nõgene.
Rokkooperi lavastab Georg Malvius, kunstnik on Ellen Cairns, dirigent Tarmo Leinatamm ning koreograaf Jüri Nael. Jeesust kehastab Stephan Hansen, Juudast Vaiko Eplik, Pontius Pilatust Alexander Lycke, Heroodest Aivar Tommingas ning Maarja Magdaleenat Liisi Koikson.
«Jesus Christ Superstar», mille proovid algavad 19. märtsil, esietendub Vanemuise suvelaval 11. juunil. Mängukordi on kaheksa.

20.02.2004