Loe

Jazziklassika uued tõlgendused Vanemuise suurel laval

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel laupäeval, 22. septembril kl 19 esietendub Vanemuise suures majas „Moonlight Express“ – jazziklassikal põhinev suurejooneline show.

Jazzmuusika on oma saja-aastase ajaloo päris algusest saati olnud avatud muusika. Kõike, mis tema kõlavälja satub, võib-saab-tohib muuta jazziks. Olgu see klassika, folk või edetabelite popmuusika.

Frank Sinatra, Tony Bennet, Glenn Miller, George Gershwin, Benny Goodman, Diana Krall, Nat King Cole ja teised tähed on need väljavalitud, kelle loomingule Hedvig Hanson, Uku Suviste, Aivar Tommingas ja Vanemuise balletiartistid oma tõlgenduse annavad. Esitamisele tulevad sellised tuntud hitid nagu „Strangers in the Night“, „Moonlight Serenade“, „Boulevard of Broken Dreams“, „Blue Moon“ jt.

„Minu jaoks on see päris esimene nii suure lava kogemus ja seetõttu väga uudne – mul pole kunagi varem olnud sellist lavameiki, uhkeid kostüüme ja nii palju kostüümivahetusi etenduse jooksul. Põnevust lisab seegi, et oleme laval koos professionaalsete tantsijatega,“ rääkis solist Hedvig Hanson. Hedvig Hansoni jaoks on Vanemuise lavale astumine ka perekondlikult tähendusrikas – Vanemuise laval on mänginud nii tema isa Tõnu Kilgas, kui ka vanaisa Lembit Mägedi ja vanaema Ellen Kaarma.

„Moonlight Expressi“ lavastaja-koreograaf, kostüümi- ja lavakujunduse autor on Mare Tommingas, koreograaf Igor Barberic (Horvaatia), muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm, valguskujunduse autorid Tõnu Eimra ja Mare Tommingas. Lavastuses osalevad Big Band Tartu ja Vanemuise sümfooniaorkestri keelpillirühm. 
 

19.09.2012