Loe

Jassi Zahharov astub Vanemuise lavale Juan Peronina!

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum
Seoses Marko Matvere suundumisega ümbermaailmareisile hakkab Vanemuise teatri muusikalis „Evita“ kehastama Juan Peroni Jassi Zahharov. Esimene ülesastumine Peroni rollis leiab aset 28. septembril Vanemuise suures majas. Lisaks etendustele Tartus näeb „Evitat“ sellel hooajal viiel korral ka Tallinnas Nokia Kontserdimajas.

Jassi Zahharov oli aastatel 1980–1997 Vanemuise teatri solist ja alates 1997. aastast laulab ta Rahvusooper Estonias. Viimati astus Jassi Zahharov Vanemuise lavale 2007. aastal Scarpia rollis Puccini ooperis „Tosca“. Ta on esinenud paljudes välisriikides – Saksamaal, Rootsis, Soomes, Tšehhis, Rumeenias jm. Jassi Zahharov on pälvinud Georg Otsa nim. auhinna (1994), Suure Vankri auhinna (1996), Tartu Kultuurkapitali loomingulise aastastipendiumi (1996) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2001).

Eva Peroni ehk Evitat kehastab jätkuvalt Maarja-Liis Ilus, teistes peaosades astuvad lavale Aivar Tommingas, Vaiko Eplik ja Anna Põldvee. „Evita“ lavastas Georg Malvius Rootsist, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Ellen Cairns Šotimaalt, valguskunstnik Palle Palme Rootsist ning koreograaf Igor Barberic Horvaatiast. „Evitas“ on kaastegevad Vanemuise ooperikoor, sümfooniaorkester, bänd ja balletirühm. 
 

26.09.2010