Loe

Jan Uuspõld kinnitab Vanemuise teatris kanda

SLÕhtuleht

Eesti Draamateatrist paari nädala eest lahti lastud Jan Uuspõld alustas eile proove Vanemuises, kus ta Madis Kalmeti lavastuses «Vabamõtleja» hakkab kehastama peaosalist, filosoof Denis Diderot’d.
Lisaks näeb Uuspõldu lähitulevikus Vanemuise teiseski lavastuses, Andrus Kivirähki «Teatriparadiisis», mille Ain Mäeots toob vaataja ette rahvusvaheliseks teatripäevaks, 27. märtsiks.
Skandaalne Jan Uuspõld, kelle joomatuurid, teatrivälised sekeldused ja tegemised ei lubanud Draamateatri peanäitejuhil Priit Pedajasel enam ürgandeka näitlejaga lepingut jätkata, on nüüd kahe rollilepinguga Vanemuise palgal. Kas Uuspõllust saab Vanemuise näitleja ka põhikohaga, näitab tulevik.
Näitleja mineviku pärast Vanemuise juht Aivar Mäe südant ei valuta. «Muidugi mitte,» kinnitab ta. «Pealegi ma arvan, et Uuspõllule mõjub soodsalt ka keskkonnavahetus. Tartu on rahulik linn. Liiati ei maksa Tallinnas tekkinud probleeme otsekohe Tartule üle kanda.»
Ometi ei oska teatrijuht öelda, millal võiks Vanemuine Uuspõlluga lepinguile alla kirjutada. «Me pole läbirääkimisigi alustanud, nii et leping on alles tulevikumuusika.» Teatrijuht näeks heal meelel Uuspõldu Vanemuise ridades. «Miks mitte, ta on ikkagi väga hea näitleja.»
Teatri draamajuhi Ain Mäeotsa sõnul on praegu kindel vaid see, et Uuspõld on kinnitatud kahe rolli peale. «Mis temast edasi saab, selgub lähema aja jooksul. Täna oleme otsustanud, et kumbki osapool ei kiirusta.»
Kas ka Mäeots näeks Uuspõldu Vanemuise draamatrupi koosseisus? «Ütleme nii, et pigem näeks küll,» jääb draamajuht umbmääraseks. «Ei taha asjadest ette hüpata, aga kõik sõltub tingimustest ning tingimuste hulka kuulub kahtlemata ka distsipliin.»
Soodsate asjaolude kokkulangemisel loodab Ain Mäeots lepingu Uuspõlluga sõlmida juba veebruaris.

07.12.2005