Loe

Hooajaraamat üllatab oma sisu ja hinnaga

Tartu Postimees

Kui Vanemuise orkester kinkis augusti lõpul muusikahuvilistele kaks tasuta terrassikontserti, oli kõigil soovijail võimalik varjualuselt letilt osta teatri 135. hooaega tutvustav mustakaaneline raamat, mis maksis 100 krooni.
Sama hinnaga müüvad hooajaraamatut jätkuvalt Vanemuise kõigi kolme teatrimaja kassad. Et aga üllitises on 132 lehekülge ning et see sisaldab üllatavalt ohtralt fotosid, illustratsioone ja vahekleebiseid, siis võiks müügihind olla paar korda suurem.
Tunnistades müügihinna ja hooajaraamatu omahinna erinevust ostjate kasuks selle nimel, et reklaamimise eesmärgil koostatud ja kujundatud trükist rohkem ostetaks, väljendas teatrijuht Aivar Mäe üksiti silmanähtavat rahulolu.
«Me ise oleme väga õnnelikud selle raamatu üle, nägime palju vaeva,» ütles ta. «Hakkame sellist välja andma igaks uueks hooajaks.»
Raamatu kaante vahelt leiab teatrihuviline lugeja hooaja uuslavastuste üksikasjalikud tutvustused, samuti eelmistest hooaegadest mängukavasse jäänud lavastuste lühikokkuvõtted.
Hooajaraamatu alguses saavad sõna Aivar Mäe, draamajuht Ain Mäeots, balletijuht Mare Tommingas ning muusikajuht ja peadirigent Hendrik Vestmann. Lugejate poole pöördub ka Vanemuise alanud hooaja peasponsori EMT juhatuse esimees Valdo Kalm.
Üllitis annab muu hulgas ülevaate Vanemuise teatri kontserdihooajast, dirigentidest, ooperisolistidest, koorist, orkestrit, näitlejatest ja balletitrupist.
Raamatu esikaant on kaunistatud Vanemuise uue logoga, mis – nagu ka trükis – annab kõneainet teatrikülastajate konverentsil. Konverents algab suures majas täna kell 18.

16.09.2004