Loe

Homme etendub Eesti suurim vabaõhuballett

Marju Himma, Tartu Postimees

Marju Himma, Tartu Postimees

Homme on publikul võimalik Tartu laululaval näha Eesti kõigi aegade suurimat vabas õhtus etendatavat balletigalat, mis teeb kummarduse Vanemuise balleti 70. aastapäevale ja ühtlasi avab teatri 140. hooaja.

Suurejoonelise etenduse puhuks paneb Vanemuine välja nii oma teatri balletitantsijad kui ka külalisesinejad. Vanemuise balletitrupis on praegu 14 riigi tantsijaid.

Külalisi tuleb lisaks Eesti Rahvusooperile ka naaberriikidest. Nii võib laval näha näiteks tantsijaid Peterburi Maria Teatrist (Julia Mahhalina ja Mihhail Lobuhhin), Rootsi Kuninglikust Balletist (Jurgita Dronina, Anna Valev ja Niko-laus Fotiadis) ja Läti Rahvusooperist.

Lisaks balletile näidatakse laval ka Rootsi nüüdistantsu.

Kogu balletigala lavastaja ja kunstnik on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. Konferansjeena näeb laval Hannes Kaljujärve.

Vanemuise teatrijuht ja gala produtsent Paavo Nõgene sõnas, et ühelt poolt soovib teater balletigalaga populariseerida balletižanri, teisalt aga pakkuda majanduslikult keerulistel aegadel võimalust saada tasuta osa balletietendusest.

Et suurejoonelise etenduse detailid ei läheks lauluväljaku suurel territooriumil tagumises reas istuvatele teatrihuvilistele kaotsi, paigaldatakse suured videoekraanid, millele kannab Eesti Rahvusringhääling otseülekandes pilti.

Homme on Tartu lauluväljak publikule avatud alates kella 18.30st. Balletigala algab kell 20 ning toimub kahes osas ühe vaheajaga.

Vanemuise
paremad palad

• 10. oktoobril esietendub «Kuningas Richard Kolmas» briti lavastaja Barrie Rutteri käe all.
• 2010. aasta 20. märtsil etendub balletilavastus «Petruška pärastlõuna», kompositsioon Igor Stravinski «Petruškast» ja Claude Debussy «Fauni pärastlõunast».
• Lavastaja-koreograaf Janek Savolaineni käe all valmib Ernest Heming­­way romaani ainetel
16. jaanuariks 2010 tantsulavastus «Vanamees ja meri».
• Draamaetendustest tasub oodata Mati Undi raamatu ainetel lavastust «Huntluts», mis esietendub 2010. aasta 20. veebruaril.
• 5. detsembril etendub Sadamateatris noore lavastaja Robert Annuse käe all Martin Crimpi näidend «Linn».

21.08.2009