Loe

Hendrik Vestmannist saab Vanemuise muusikajuht

Postimees

Vanemuine otsustas eile, et teatri uueks muusikajuhiks ja peadirigendiks saab Saksamaal Heidelbergis töötav Hendrik Vestmann, kes vahetab välja Mihkel Kütsoni. Otsus langes pärast seda, kui 29-aastane Vestmann oli neljapäeval proovitööna juhatanud «Sevilla habemeajaja» etendust.
«Vestmanni poole kallutas Vanemuise valiku tema Euroopa-kogemus, ta on tükk aega töötanud struktuurilt samalaadses teatris, nagu on Vanemuine,» selgitas teatrijuhi kohusetäitja Aivar Mäe. «Samuti on ta väga hea dirigendikäega.»

Saksamaalt Eestisse

Vestmann on alates 2002. aastast töötanud Heidelbergi Linnateatri dirigendina. Heidelbergi Linnateatrit võib võrrelda Vanemuisega – kummaski on esindatud draama, muusika ja tants.
Vestmann ise loodab, et saab Saksamaal õpitut rakendada ka siinses muusikaelus. «Vanemuisesse tulek tähendab mulle palju, sest see on taaskohtumine eesti muusikutega.»
Järgmisel nädalal algavad Vanemuise teatri ja Vestmanni vahelised läbirääkimised töölepingu tingimuste üle. Aivar Mäe sõnul peab Vestmann Vanemuisesse tööle asudes Heidelbergi teatrist lahkuma. «Kahe teatri vahel pendeldamist ei saa me lubada,» kinnitas ta.
Alates 2002. aastast on Karlsruhes magistrikraadi omandanud Vestmann Deutsche Musikrati Dirigentenforumi liige, ta on osalenud paljudel meistrikursustel ja juhatanud Eesti, Leedu, Soome ja Saksa orkestreid.

Eestist Saksamaale

1999. aastast Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendina töötava Mihkel Kütsoni tööleping lõpeb sel suvel. Vanemuise kõrval ka Hannoveri Riigiooperis töötav Kütson on põhjendanud oma mittejätkamist suure töökoormusega Saksamaal.
Ühe peadirigendi kandidaadina oli juba varem kõne all ka jaapani dirigent Kiyotaka Teraoka, kes juhatas detsembris Vanemuises «Maskiballi» etendust. (PM)

21.02.2004