Loe

Helsingin Sanomat: eesti ooperilaulu tase on tõusnud rõõmustavalt kõrgele

Helsingin Sanomat, Veijo Murtomäki

Soome päevaleht Helsingit Sanomat kirjutab, et Vanemuises eelmisel nädalal esietendunud “Reigi õpetaja” on muusikaliselt esmaklassiline ja kaasahaarav.

“Dirigent Paul Mägi võlus orkestrist välja imepärast jõudu ning pani partituuri kõlama vägevalt ja rafineeritult,” kirjutab Helsingin Sanomat. “Lavastus ja seade kirjeldavad turvalises realismivõtmes väikest kaluriküla. Koori liikmed lisasid lõbusust liigutades seinu katvaid linu ja luues jaaniööl sirelipõõsastest tausta keelatud armastuse õitsemisele.”

Ajaleht tõdes ka, et Eesti ooperilaulu tase on tõusnud rõõmustavalt kõrgele. “Jassi Zahharov on nimirollis väga usutav muutudes sümpaatsest külakirikuõpetajast armukadedusest piinatud, kuid endiselt oma truudusetut naist armastavaks tegelaskujuks,” kirjeldas kriitik. “Tema bariton voolab loomuliku ja galantsena ilma sundimata. Armukolmnurga draamade kulminatsioonis kõlas Karmen puisi sopran selgelt ja ilmekalt, Mati Turi tentor aga kirest hõõguvana.”

Helsingin Sanomat kirjutab ka, et Eduard Tubina oopereid näeb lavadel harva, seega tasub alati kohale tõtata, kui selleks on võimalus. Ajaleht nimetab Tubinat võrratuks heliloojaks.

08.04.2014