Loe

„Giselle’is“ tantsib meespeaosa Aleksandr Prigorovski

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri balletilavastuses „Giselle“ tantsib homme, 11. detsembril krahv Alberti rolli rahvusooperi Estonia balletisolist Aleksandr Prigorovski.

Aleksandr Prigorovski lõpetas Tallinna Balletikooli 2006. aastal ning samast aastast töötab ta Estonia balletitrupis, alates 2008 balletisolistina. 2008. aastal pälvis ta ka kristallkingakese auhinna.

„Giselle’i“ homsel etendusel tantsib nimiosa Vanemuise teatri jaapanlannast balletisolist Saori Nagata, kes selles rollis astub lavale esmakordselt. Varem on ta „Giselle’is“ tantsinud Myrtha rolli.

Kauni balleti „Giselle“ lavastas 2007. aastal Vanemuises Stanislav Fečo Tšehhist. Lavastuse kunstnik on Charles Cusick-Smith Šotimaalt, muusikajuht ja dirigent Lauri Sirp. Lavastuses osaleb Vanemuise kogu balletitrupp, samuti teatri sümfooniaorkester ning Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.

Stanislav Fečo on pälvinud mitmeid nimekaid tantsuauhindu, sealjuures Rudolf Nurejevi nimelise tantsuauhinna 1993. aastal, Philip Morrise nimelise parima tšehhi tantsija auhinna 1999. aastal, Puškini fondi balletiauhinna Onegini rolli suurepärase interpreteeringu eest 2000. aastal ning kuldmedali 7. Maailma Balleti Festivalil Ukrainas 2001. aastal.

10.12.2009