Loe

«Giselle’i» esietendusel teevad kaasa tipptantsijad

Raimu Hanson, Postimees

Raimu Hanson, Postimees

Vanemuise teatris jõuab silmapaistva tantsijana kuulsust kogunud Stanislav Feco esimese iseseisva lavastajatööna vaatajate ette ballett «Giselle». Peaosades on küll vanemuislased Hayley-Jean Blackburn või Mari Savitski ja Vladimirs Latišonoks, kuid mitte homsel esietendusel.

Vanemuise väga noorele tantsutrupile innustuseks ja vaatajate rõõmustamiseks on esietendusele kutsutud külaneiu Giselle’i rolli Dresdeni ooperi- ja balletiteatri priimabaleriin, mullu parimaks Vene baleriiniks tunnistatud Natalja Sologub. Krahv Alberti osas on aga üks Moskva Suure teatri esitantsijaist Dmitri Gudanov.

«Nii silmapaistvate balletisolistide esinemine Tartus on suursündmus. Muu hulgas lisab see nende kolleegidele motiivi ennast ületada ja küünituda staaride tasemele,» ütles lavastaja. «Muide, Natalja Sologub on olnud ka minu lavapartner, ja ma olen selle üle ääretult uhke.»

Koreograafia loomisel kasutas Prahas 1990. aastal tantsukonservatooriumi lõpetanud Feco, kes plaanib tänavu lõpetada õpingud Peterburis Vaganova balletiakadeemias, Jean Coralli, Jules Perrot’ ja Marius Petipa loodut.

01.02.2007