Loe

Gerli Padari kodus on staar tütar Amanda

Eve Jaakson, Naisteleht

Kui mitte kohe nüüd, siis ilmselt õige pea, veel pisut kasvades, saab Gerli Padari tütrest Amanda Rebecast kõige kadestatum piiga lasteaias: tema emme on kuulus laulja nagu ka kõigi väikeste piigade lemmik onu Tanel!

Eile Tartus Vanemuises esietendunud muusikalis «Sugar ehk džässis ainult tüdrukud» peaosa mängiv Gerli (28) tunnistab, et otsapidi on tema tuntus juba lasteaeda jõudnudki. Kord kui ta oma kolmeaastasel Amanda Rebecal järel käis, küsisid veidi vanemad lapsed temalt, kas ta on tõesti s e e Gerli Padar. «Ei, mina olen Amanda emme,» vastas Gerli neile.

Kuulsa onu Tanel Padariga (27) kohtub Amanda Rebeca, muide, tunduvalt sagedamini, kui Gerli oma venda näeb. Kui lauljannal on Tallinnas esinemised, viib Gerli tütre oma ema Dagmari juurde. Ning kuna ema suhtleb Taneliga väga tihedalt, siis näeb ka Amanda Rebeca onu päris sageli.

Õde-venda saavad kokku ehk paar korda aastas. «Meil lihtsalt ei ole aega, seda aega ei anna kusagilt võta,» tunnistab Gerli. «Oleme noored inimesed, kes jaksavad tööd teha – ja kui meid tahetakse näha ja kuulata, siis tuleb seda rauda taguda, kuni ta kuum on.»

Praegust ülimat hõivatust ja eluruttu ei pea Gerli tegelikult päris normaalseks ning märgib, et eks tuleb edaspidi oma asju targemini seada ja planeerida. Seni aga on tema kalendris kokkulepped ja kohustused otsaga juba 2010. aastas.

Nõuab üksjagu pusimist ja lähedaste abi, et erinevate projektide, kontsertide, teatritöö ja veel muuga hõivatud lauljannal jaguks küllalt aega lapsega olemiseks. Gerli kiidab ülimalt toredat lapsehoidjat Liiviat, mõistagi oma ema, kes vajadusel appi ruttab, ning loomulikult ka elukaaslase Martin Parmase ema, kes Gerli õhtuste proovide ajal samuti lapsega on.

Tütrest rääkides lähevad Gerli niigi ilusad silmad erilise soojusega särama. «Tal on selline fantaasia – kui ta näeb, et teda kuulatakse, siis mõtleb ta igasuguseid lugusid välja,» jutustab Gerli vaimustunult.
Näiteks küsis Martini ema ühel päeval Amanda Rebecalt, et kust laps nii ilusa lillekimbu sai. Pisipiiga võttis sisse traagilise poosi ja rääkis, et emme ja Martin läksid poodi, jätsid tema üksi autosse … ning tõid talle siis selle lillekimbu. «Tegelikult sai ta selle kimbu oma hoidjatädilt. Mingit poeskäiku polnud olnudki!» naerab Gerli.

Tüdrukute värgid tütrega

Ka kõige suuremas kiiruses ei luba Gerli endalt ära võtta seda väärtuslikku päris oma aega, mis ta tütrega veedab. «Meil on mõned asjad, mis on täitsa meie asjad,» ütleb Gerli. Näiteks meeldib Amanda Rebecale, kui ta küüned on lakitud ja suule läiget pandud. «Ma siis teen talle küüne peale lillekesi ja maalinguid, talle jälle meeldib mind kreemitada,» räägib Gerli neist armsatest tüdrukute asjadest, mida nad koos teevad.

Oma pisikeste kätega teeb Amanda Rebeca emale ka massaaži. «See on nii naljakas,» kõkutab Gerli naerda.

Kodus Gerli ei laula, hoopis Amanda Rebeca laulab ja tantsib talle. «Tema on meil printsess, sätendavad kingakesed iga päev kodus jalas…»

Tahab poega

Ühel päeval loodab Gerli ka poja emaks saada, ehkki tõdeb muiates, et kui Amanda Rebeca asemel oleks poeg sündinud, oleks ta vist küll juba praegu ko-hu-ta-valt ära nunnutatud ja hellitatud! Gerli näeb ju oma ema ja venna pealtki, et emadel ja poegadel on eriline suhe.

Ta tunnistab, et eks emal ole Taneli pärast alati olnud muret rohkem, aga samas pole lood nende peres ka sugugi nii must-valged, et Gerli on tubli tüdruk ja Tanel paha poiss!

Gerli Padar: «Mulle väga meeldib Tartus!»
Kui Gerlilt küsida, kus on tema kodu, vastab ta naljaga pooleks, et seal, kus on ta asjad – ehk siis autos. Viimasel ajal sõidab ülihõivatud artist ringi siiski veidi vähem kui varem ja Tartu, kus ta Veeriku linnaosas Martin Parmase ning tütre Amanda Rebecaga korterit jagab, on saanud talle väga koduseks.

«Lapsel on siin tore, minul on hea olla ja tööl käia,» kiidab Gerli Tartut. «Mõnes mõttes see teatritöö mulle hullult meeldib – see annab mingigi rutiini ja stabiilsuse.»

Kas Tartust saabki see koht, kus oma elu püsivalt sisse seatakse, Gerli veel kindlalt ei tea, ent nii võib see minna küll. Üks on praegu kindel: vähemalt aasta jagu ei pääse lauljanna Tartust kauaks eemale, sest lisaks äsja lavale tulnud «Sugarile» esietendub novembris järgmine muusikal, kus tal on kanda peaosa – ennekõike lastele mõeldud «Detektiiv Lotte».

06.06.2008