Loe

Gerli Padar uuesti laval: “Veidi ikka pingutust oli.”

Aigi Viira, Õhtuleht

“Täpselt samal päeval, kui uuesti Lottena laval olin, sai mu väike tütar kahekuuseks,” ütleb Gerli Padar, kes 25. augustil teist korda emaks sai ja mõneks ajaks lavaelust taandus. Nüüd on ta tagasi ja esimene “Detektiiv Lotte” Vanemuise suurel laval tehtud.

“Veidi ikka pingutust oli,” meenutab Gerli, et pärast lapse sündi polnud Lotteks minemine teab mis kerge.

“Tegime enne etendust kaks läbimängu, tundsin, et mu vorm ei ole tipptasemel. Õhtuks oli hääl kähe.”

Hääl hääleks, aga vaatamata sellele, et Gerli tütar sündis alles kaks kuud tagasi, näeb artist välja vägagi sire ja sale. Ilma igasuguse treeninguta.

“Ühtegi pingutust pole ma selle jaoks küll teinud,” tõdeb Gerli. “Küllap on lapsega jalutamine hea koormus.”

Lavale tagasi pöördunud Gerli leiab, et koormus pole väga hull. Saab hakkama küll. “Üks-kaks etendust kuus, see toob beebirutiini vürtsi,” naerab ta.

Peale selle on perekonnas, kuhu kuuluvad peale beebi ja Gerli ka Gerli tütar Amanda Rebeca ning Gerli võistlustantsutreenerist elukaaslane Martin Parmas, kõik varem läbi kõneldud. “Igaüks saab teha seda, mida ta soovib,” mainib Gerli. “Keegi ei pea millestki loobuma.”

Nii juhtus sellegi etenduse aegu, kui Gerli esimest korda üle pika aja laval oli. Vanem tütar Amanda Rebeca oli “Detektiiv Lotte” aegu samuti laval ja elukaaslane Martin hoidis beebit.

“Nad jalutasid ja kui neiu üles ärkas, tulid nad koos teatrisse ja kuulasid krapist, kuidas emme laulab,” särab Gerli ega eitagi, et tegelikult on kahekuuse lapsega pisut keeruline.

“Eks ajaplaneerimine on keerulisem, ta ju magab ikka siis, millal tahab. Aga kõik on hästi!” Peale selle, et Martin oma lapsest täies vaimustuses on, teeb sama ka Amanda Rebeca. “Amanda naudib täiega vanema õe rolli,” on Gerli rahul.

Pikka emapuhkust pole lavale naasnud Gerlil plaaniski võtta. Detsembris kisub juba tihedaks.

“Siis on pühadesari “Tango”, kui oleme Martiniga mõlemad laval,” lausub ta. “Vahva peab ju olema.”

31.10.2014