Loe

Gerli Padar: “Kopsupõletikku on jalul kurnav põdeda”

Kaja Roomets, SLÕhtuleht

“Antibiootikumikuuri tegin läbi, kuid kahepoolset kopsupõletikku on jalul kurnav põdeda. Tervis pole praegugi veel päris korras!” tunnistab laulja Gerli Padar, kelle töökoormus on eriti viimastel kuudel pööraseid tuure juurde saanud.

Arstide soovitust vähendada mõneks ajaks tööpingeid ning võtta aeg maha, et puhata ja ennast turgutada, töökarussellil keerlev Gerli endale lubada ei saa – nädala pärast Vanemuise laval esietenduv maailmakuulus muusikal “Sugar” neelab praegu Gerli päevadest lõviosa.

Gerli sõnul on tema töögraafik olnud väga tihe alates ülemöödunud sügisest (ehk siis menusaates “Tantsud tähtedega” osalemisest). Ja olgugi, et “Sugari” proovides ümbritsevad Gerlit väga head lavapartnerid Veiko Tääri ja Andero Ermeli näol, on näitleja-laulja-emme Gerli õhtuks väsimusest ümber kukkumas.

Tervis publikut ei huvita

Laulja teab, et lõpmatuseni pole iseendaga võimalik peitust mängida: ülepingest kurnatud organism ja poolikuks jäänud ravi mõjuvad tervisele. Gerli, kelle jaoks tervislikud eluviisid on väga olulised (Actimeli joob ta järjepidevalt ja mitte ainult reklaamis), pidas haigena endaga väikest sisevõitlust.

Kõik heasoovlikud ema Teresa tüüpi fännid soovitasid armastatud lauljal kopsupõletik korralikult haigevoodis ja teki all välja põdeda, et vältida hilisemaid tüsistusi. Gerli arvates ei lähe aga publikule üldjuhul korda, kui haige või terve on artist: kui inimene on kord juba pileti ostnud, tahab ta tulemust nautida kogu raha eest.

Oleks Gerli Padar kaalult pisut suurem, jaksaks ta ehk pingele rohkem vastu panna? Laulja naerab ega usu, et kolm-neli kilo kaalulisa teda füüsiliselt vastupidavamaks muudaks. Elutormis murduvad mehedki nagu mastimännid, väliselt habrastel naistel on aga kassi visadus ja elujõud. Kopsupõletiku ajal tundis Gerli vaid ääretult suurt väsimust, mis oli energiapommina tuntud laulja jaoks kõige häirivam sümptom.

Hommik algab kell 7.45

See tähendab, et tõusta tuleb tunnike varem, sest laps peab jõudma õigeks ajaks lasteaeda. Gerli lisab, et 24 tundi ööpäevas on ta ema – selles mõttes ta hinnaalandust endale ei tee. “Kolmeaastane endale ise suppi ei keeda, õigus? Nii et selles mõttes olen ma absoluutselt nagu kõik teised emmed, kes ka väsinult või haigena peavad laste eest hoolitsema.”

Gerli tütreraas armastab kõige rohkem hakklihakastet ja kartuliputru. “Selle söögi vastu pole ka mul endal midagi, kuigi ma eelistaksin neid kahte asja pigem lahus süüa, “ räägib Gerli. Kodus kokata meeldib Gerlile absoluutselt. “Ise toitu valmistades tean ma täpselt, mida üks või teine söök sisaldab. See on minu jaoks oluline.” Kodusest toiduvalmistamisest ei lase täit mõnu tunda aga kiire elutempo. Paratamatult tuleb teha lihtsamaid valikuid, sest “tunniplaan” jätab küll keset päeva mõnetunnise akna, kuid teatrist koju jõuab Gerli õhtuseks headööd-musiks.

“Ma parandan ennast!“ lubab Gerli, pidades parandamise all silmas seda, et vähemalt osa suvest elab ta oma perele ja naudib elu. Kingiks keegi Gerlile juba hommepäev 24 töövaba tundi, ei magaks töösse sukeldunud laulja seda ometigi tervenisti maha. “Poole päeva magaksin, teise poole jagaksin oma kallitega!”

28.05.2008