Loe

Georg Malvius ärgitas Eplikku Juuda-karjeteks

SLÕhtuleht

««Jesus Christ Superstar» on ainuke muusikal, milles oleksin nõus osalema,» muigas laulja Vaiko Eplik, kui oli eile läbinud Juuda rolli ettelaulmise. «Loodan vaid, et kui mind valitakse, ei tule sesse muusikali keerulisi tantsunumbreid,» lisas laulja, kelle põgusa etteaste alapealkirjaks võiks olla «Kirg ja karje».
Vanemuise teatri suvise vabaõhumuusikali vastne lavastaja Malvius säras Eplikku vaadates kui elektripirn. Lisaks Juudale otsisid Tartu muusikali tegijad osatäitjaid Jeesuse ja Herodese rollidesse. Närvilisevõitu kandidaate sebis Eesti Kontserdi koridoris päeva jooksul kahekümne ringis. Kahe sööri, Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i rokkmuusikal «Jesus Christ Superstar» esietendub tuleva aasta juunis Vanemuise teatri kõrvale rajataval suvelaval ja seda mängitakse kaheksal korral. Lavastuse kunstnik on Ellen Cairns UKst, koreograaf Jüri Nael.
Etenduse muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm ning valguskunstnik Palle Palmé. Lavastus valmib teatri Vanemuine koostöös üritusturundusgrupiga PNG Events.

12.12.2003