Loe

Fotod läbi aegade | Väikesest purjetamisfännist sai laulev näitleja: Jüri Lumiste tõmbab oma elult eesriide

Greta Kaupmees, Kroonika

Vanemuise teatri laulev näitleja Jüri Lumiste tõmbab oma elult eesriide – meenutab lugusid nooruspõlvest ja teatrielust ning näitab seni avaldamata fotosid.

Jüri Lumiste (66) lõpetas 1975. aastal Tartu 1. keskkooli, seejärel õppis Tartu ülikoolis matemaatikat, kuid valis siis loomingulise suuna ja pühendus õpingutele Vanemuises tegutsenud Hermaküla stuudios. Jüri on siiani koduteatrile truu. Ta oli aastatel 1993-1999 lisaks näitlejatööle ametis ka draamajuhina ning on teinud lavastustele muusikalisi kujundusi ja lavakujundusi.

Lavale tõmbas Jürit juba lapsest saati, ehkki ta kasvas peres, kus ema oli hambaarst ja isa akadeemik. Jüri päris aga vanaema geenid, kellele meeldisid kaunid kunstid ja laulmine. „Meil oli doktorite pere. Kui keegi helistas ja küsis doktor Lumistet, tuli alati pärida, millist neist. Mingil hetkel elas ühes majapidamises koos neli doktorit – isa oli matemaatika doktor, ema hambaarst, vend kirurg ja vennanaine lastearst,“ meenutab Jüri, kellel on tulnud kehastada ka doktoreid.

Vaata lähemalt veebruarikuu Kroonikast.

09.02.2024