Loe

Eurovisiooni tõttu jääb “Chessi” etendus ära

“Vanemuises on heaks tavaks, et meil ei jää etendused ära, mis iganes olukordi ka teatris ette ei või tulla,” ütles teatrijuht Paavo Nõgene. “Kuid usun, Eurovisioon ja Gerli Padari sealne esinemine on piisav põhjus, et teha erand. Et tema Eurovisioonil esinemine selgus varakult, siis mängukavamuudatus toimus sujuvalt ega too Vanemuise töös endaga kaasa mingeid tagasilööke.”
“Mul on väga kahju, et ma ei saa 11. mail seista Vanemuise laval ja teha kaasa “Chessi” etenduses,” ütles Gerli Padar. “Aga “Chessi” mängitakse märtsis, aprillis ja mais kokku veel viiel korral: vast leiavad kõik huvilised nende õhtute seast endale sobiva ja tulevad meid Vanemuisesse vaatama.”
“Vanemuise teater soovib, et Gerli Padar saaks rahulikult ja ka võidukalt esindada Eestit Eurovisioonil, “ lisas Nõgene, “ning anda endast parim. Kindlasti elavad muusikali “Chess” sõbrad Gerlile neil maikuu päevadel tuliselt kaasa.”
ABBA endiste meeslauljate Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse muusikali “Chess” tõi mullu juunis Vanemuise suures majas lavale Georg Malvius Rootsist. Peaosades astuvad selles lavastuses vaatajate ette Gerli Padar, Lauri Liiv, Koit Toome ning Janika Sillamaa. Kaasa teevad Aivar Tommingas, Taisto Noor, Susan Lilleväli, Hannaliisa Uusma, Lauri Pihlap, Siim Kumari, Mikk Saar, Siiri Koodres jt, samuti Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp.
“Chessi” 11. mai etenduseks müüdud piletid otsetakse tagasi või vahetatakse ümber teistel kuupäevadel toimuvate “Chessi” etenduste piletite vastu.
52. Eurovisioni poolfinaal peetakse 10. mail Helsingis Hartwall Arenal. Finaal, kuhu 42 osalejariigist pääseb 24, peetakse 12. mail. Eestit esindab Gerli Padar Hendrik Sal-Salleri ja Berit Veiberi lauluga “Partners in Crime”.

20.03.2007