Loe

Esietenduseni jääb poolteist nädalat

Tartu Postimees

18. veebruaril esietendub Vanemuise suures majas muusikal «West Side Story». Kas? Miks? Kui? Kuidas? Vastab Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene.

Lavastuse muusikaline juht Tarmo Leinatamm olevat rääkinud, et kujunemas on «väga hea tükk». Kas on see nii? Miks on see nii?
Jah, nii see on, sest lavale tuleb väga palju väga häid lauljaid ja näitlejaid: Hanna-Liina Võsa ja Nele-Liis Vaiksoo, Koit Toome ja Rolf Roosalu, Janika Sillamaa ja Helen Hansberg, Lauri Liiv, Andres Mähar, Bert Pringi, Riho Kütsar…
Osaleb suurem osa meie balletitrupist, lisaks nimetatutele veel mitmed draamanäitlejad ja kogu orkester.

Kui kaugele on jõudnud lavastamise järg?
Neljapäeval oli esimene selline proov, kus orkester oli orkestriaugus ja artistid laval. Õhtul hilja saatis Tarmo Leinatamm mulle kirja: «Esimene proov koos orkestriga lisas mulle kindlust hea resultaadi ootuses.»
Dekoratsioon on põhiosas valmis. Riina Degtjarenko kavandatud lavakujundus on väga hea. Puudu on veel valguskujundus, mis lisab lavastusse oma vürtsi. Valguskunstnik Palle Palmé tuleb reedel. Esimest korda saab näha, milleks on Vanemuise uus valgustehnika võimeline.

Kuidas on läinud piletite müük?
Piletid osteti ja broneeriti detsembris praeguse hooaja kõigiks 24 etenduseks. Kokku on kuni 2005. aasta lõpuni 35–40 etendust. Septembrist detsembrini toimuvate etenduste – kolm kuni neli korda kuus – piletid tulevad müüki enne esietendust.

08.02.2005