Loe

Esietendub “Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas esietendub neljapäeval, 5. juunil Jule Styne’i kuulus muusikal „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud”, millega antakse juunis seitse etendust.

Nimiosalist Sugar’it kehastab laulja Gerli Padar, Joe’na astub lavale Andero Ermel Tallinna Linnateatrist, Jerry’na Veikko Täär ja Sweet Sue’na Marika Barabanštšikova. Teistes rollides Merle Jääger, Tõnu Kattai, Jaan Willem Sibul, Alo Kurvits, Aivar Kallaste jpt. Lavastuses osalevad Vanemuise teatri sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitantsijad.

Muusikali „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud” lavastab Vanemuise teatri balletijuhi Mare Tommingas, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, dekoratsioonikunstnik Jaanus Laagriküll, kostüümikunstnik Ester Kannelmäe ja valguskunstnik Palle Palme Rootsist. Libreto tõlkis ja täiendas Mare Tommingas, laulutekstid tõlkis Kelli Uustani, lavastuse koreograafid on Janek Savolainen ja Mare Tommingas.

Muusikali libreto kirjutas Peter Stone Robert Thoereni jutustuse ning Billy Wilderi ja I.A.L. Diamondi kuulsa filmi „Some Like It Hot“ järgi, kus peaosades särasid Marilyn Monroe, Tony Curtis ja Jack Lemmon. Muusikali esietendus toimus 1972 Broadway’l Majestic Theatre’s.

Tegevus areneb nagu parimas seebiooperis – kunagi ei tea, kes on tegelikult kes ja millega lugu lõpeb. Ka kõige esinduslikumas bändis võib tegutseda FBI agent ja hommikune voodikaaslane ei pruugi sugugi olla see, kellega sa magama heitsid.

Eestis on seda muusikali varem lavastanud Ago-Endrik Kerge 1988. aastal Vanemuises ning Neeme Kuningas 2000. aastal Estonias.

Vanemuises mängitakse muusikali „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud” eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil Vanemuise kassades, Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Lavastus valmib Peugeot’ ja Vanemuise teatri koostöös. 

30.05.2008