Loe

Esietendub kuum kontsert-lavastus „Hispaania öö“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel laupäeval, 8. oktoobril, vallutavad Vanemuise väikese maja Hispaania rütmid – esietendub kontsert-lavastus „Hispaania öö“.

Kui kuum Hispaania päev on seljataga, algab HISPAANIA ÖÖ. On aeg lõbutsemiseks – tantsuks, lauludeks ja mängudeks. Teatriks. Õhus on elurõõmu, armastust, kirge ja muusikat. Lavastuses kasutatakse katkendeid Hispaania kuldajastu „mõõga ja mantli“ näidenditest ning Hispaania ja Ladina-Ameerika köitvaid laule-tantse. „Hispaania öö“ on lauluetendus, mis kingib killukesi flamenco, härjavõitluse ja Don Quijote’i – kultuurist. See veereb meie keskele kui apelsin.

„Hispaania öö“ lavastaja ja kunstnik on Jüri Lumiste, tantsuseaded on loonud Claudia Ševtšenko ja Tiina Pikas, lavavõitluse nõustaja on Indrek Sammul (Ugala), valguskujundaja Imbi Mälk ning helikujundajad Toivo Tenno ja Olari Oja.

Lavale astuvad Jüri Lumiste, Karol Kuntsel, Liisa Pulk, Pirjo Püvi ja Claudia Ševtsenko. Kaasa teeb 5-liikmeline bänd Tanel Aavakivi juhtimisel.

„“Hispaania öö“ on revüülik kontsert-etendus – kirge, nalja ja rõõmu peaks selles lavastuses palju olema. Eesti sügiskaamose keskel on see meeldivalt soe kokkupuude Hispaania kultuuriga,“ rääkis lavastaja Jüri Lumiste. 
 

06.10.2011