Loe

Esietendub Kaspar Jancise lastelugu „Morten Viks lollide laeval“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel reedel, 10. veebruaril kl 12 esietendub Vanemuise väikeses majas lastelavastus „Morten Viks lollide laeval“.

Kaspar Jancise lasteloo on lavatekstiks vorminud Mart Kase, lavastaja on Juss Haasma, kunstnik Kaie Kal, valguskujundaja Martin Meelandi ning videokunstnik Janek Savolainen. Lavastuses teevad kaasa Maarja Mitt, Eva Püssa, Markus Luik, Martin Kõiv, Tanel Jonas, Karol Kuntsel, Riho Kütsar ja Meelis Hansing.

Morten Viks on esimese klassi õpilane. Mortenile meeldivad juustuburgerid ja putukad. Mesilased, prussakad, rohutirtsud ja lepatriinud. Ta kogub neid ning hoiab oma pinalis. Morteni isa on kaugsõidukapten, kes seilab kaugetel meredel ja on harva kodus. Kord kinkis isa pojale laeva nimega Salamander ja sealt saabki kõik alguse – ühel päeval kujutleb Morten, et tema pinalisse kogutud putukatest saavad Salamandri madrused, kaptenid ja tüürimehed. Putukad on imelik rahvas, nad elatuvad sellest, et koguvad merelt rämpsu ja teevad sellest juustuburgereid. Selsamal putukate poolt kaaperdatud Salamandril satub Morten mitmetesse seiklustesse.

Vanemuise värviküllases lavastuses on Kaspar Jancise raamatut tõlgendatud üsna vabalt ning toodud sisse tänapäevaseid teemasid. Morteni ja putukate vahelised suhted viivad lõpuks ootamatute ning väärtuslike tõdemusteni. 
 

08.02.2012