Loe

Elu käib seksiga ja seksita

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Sadamateatris tuleb vaatajate ette nelja briti kirjaniku ühistöös Mark Ravenhilli algatusel valminud «Võta mind!», mille tosinas stseenis sugeneb mehe ja naise suhtlemisel hetki seksimiseks või seksist hoidumiseks.

Omavahel on 12 stseeni elust ühel suvisel nädalavahetusel ühes Inglismaa linnas ühendatud sel moel, et igas järgmises osaleb üks eelmises stseenis näha olnud tegelane.

Näiteks esimesest stseenist, kus ühe suurfirma turundusjuht Sarah (Helena Merzin-Tamm) teeb akadeemikust psühholoogiaõppejõule Murray’le (Margus Jaanovits) oraalseksi, läheb järgmisse stseeni edasi Murray, et kohtuda ja seksida psühholoogiatudeng Kate´iga (Laura Peterson).

Näitlejatel kõvasti tööd

«Võta mind!» lavastab Ingomar Vihmar, kes on varem lavastanud kaks Ravenhilli näidendit: 2001. aastal Von Krahlis «Mõned teravad polaroidid» ja aasta hiljem Ugalas «Shopping & Fucking».

Vihmari eelmine lavastus Vanemuises oli «Tühirand», kus oma esimesed osatäitmised pärast lavakunstikooli lõpetamist tegid Markus Luik ja Laura Peterson. Mõlemad teevad kaasa ka 29. veebruaril esietenduva draama «Võta mind!» trupis.

Lavastaja hinnangul on nad tublisti arenenud. «Seda on näha, et mõlemal – eriti Markusel – on kõvasti tööd olnud,» ütles Vihmar. «Ma arvan, et nad arenevad edasi, et nad on Vanemuise teatris väga vajalikud.»

Laura Peterson on lavastuses valmis vaatajate ette tulema kolmes osas: supermarketis leiba teeniv tudeng Kate, stjuardess Lorraine ja turu-uuringute tegija Annie.

Näitleja läheb reisile

Needsamad rollid on selgeks õppinud ka Hilje Murel. «Enamikus etendustes me mängime mõlemad,» ütles Laura Peterson.

Uuel hooajal tuleb aga alates novembrist «Võta mind!» Kate’i, Lorraine’i ja Annie’ osades vaatajate ette minna Hilje Murelil, sest Laura Peterson asub koos oma abikaasa Ott Aardami ja kahe sõbraga mõnekuusele vaba kulgemisega reisile Aasias, Austraalias ja Ladina-Ameerikas.

Reisil lubas ta mõtelda üpris tõsiselt sellele, et koju naastes ikka Vanemuisesse tagasi tulla.

«Võta mind!»
• Sadamateatris esietendub 29. veebruaril 12 stseenist koosnev draama «Võta mind!», mida lavastab Ingomar Vihmar Eesti Draamateatrist.
• Martin Alguse tõlgitud näidendi on kirjutanud briti näitekirjanikud Hilary Fannin, Stephen Greenhorn ja Abi Morgan aastal 1998 Mark Ravenhilli algatusel ja osalusel.
• Lavastuse kunstnik on Kristiina Münd ja valguskunstnik Siim Allas.
• Mängivad Laura Peterson, Hilje Murel, Helena Merzin-Tamm, Margus Jaanovits ja Markus Luik ning episoodilises osas inspitsient Tiiu Pärn.
• Vanemuine ei soovita lavastust «Võta mind!» vaadata noorematel kui 14-aastastel. 

27.02.2008