Loe

“Ega igaühele pole sellist büsti antud!”

Aigi Viira; SLÕhtuleht

Aigi Viira; SLÕhtuleht

Näitleja Veikko Täär purjetab Vanemuise grimeerimistuppa kui tõeline diiva. Rind, vähemalt D-suurus, uhkelt ette aetud.

Muusikalis “Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud” on ta Daphne, tõeline nümf. Ehk siis ütlemata ahvatlev naine. Milline pilk! Mil­line puusanõks! Vabalt võiks selle kaunismees-naisega glamuuriajakirjade esikaasi ilmestada.

Näitleja Andero Ermel, sama etenduse Josephine, on seevastu carmenkassilik kondibukett ja tema puhul on massiivsest eesrindlusest asi valgusaastate kaugusel – A-suurus ehk tuleb ära. Napilt. Ja naiseilu-grimmi saab ta Veikkost oluliselt napimalt. Sel lihtsal põhjusel, et peab naiseks­olemise vahepeal laval ka meest tegema ja võltsripsmetega see vaevalt kuigi usutav tunduks.

Kulmukitk oli tappev

“Ega igaühele pole sellist büsti antud!” koketeerib Veikko grimmitoas ja ajab rinna püsti. “Kostümeerija andis.” Esimene silmamoondus pealkirjaga “Mehest sirgub naine” käib loetud minutite jooksul veerand tundi pärast etenduse algust. Parukas pähe, põsepuna, lauvärv ja huulepulk. Graanulitest krabisev rinnapartii ja kõrged kontsad nagunii.

“Varem oli mul silikoonist rinnapartii, need rinnad olid võimsad, kaalusid neli kilo,” pajatab Veikko. “Kippusid kõhule vajuma… ripp­rind. Ei olnud päris see.”

Grimeerija Irina Võsaste pakub, et selleks aktsiooniks kulub viis minutit: “Üks grimeerija teeb ühte ja teine teist. Mingit erilist spetsiifikat küll pole: konkreetsed huuled, kontrastpõsepuna. Näiteks filmiklipi jaoks üritasin Veikkol natuke kulme kitkuda, aga talle see protseduur eriti ei meeldinud. Tal oli nii valus, et mul oli kahju temast kohe. Piret Simson ja Marika Barabanštšikova jäävad magama, kui neil kulme kitkun!”

Kontsadega harjus kärmelt

Esimese aktsiooniga asi ei piirdu. Vaheajal kõpitsetakse jooksu pealt tehtut ja kleebitakse Veikkole pikad võltsripsmed. “Kunagi mängisin lavastuses “Nicholas Nickelby” pirtsakat peretütart, kes tuli kleiti proovima. Laval olin vast kolm minutit.”

Sama võimast büsti tal tookord polnud, lihtsalt kleit seljas. “Kõrge kontsa peal ma varem kõndinud pole,” kõlgutab Veikko grimmitoolis kõõludes jalakest. “Alguses tahtis harjutamist, aga läks valutumalt, kui arvasin. Mõtlesin, et on raskem.”

Näitleja Täär plaksutab ripsmeid ja kisub liigsooja paruka peast. See on lihtviisiliselt läbi higistatud. Firmamärk For Beautiful Life vaatab mütsi seest vastu. “Tões sõnum,” sõnab Veikko ja lubab seda blondi juuksekuhilat teistelgi pähe proovida ja hindab: “Sulle sobib. Tegelikult sobib see väga paljudele naistele – teeb naiselikumaks.” Parukas rändab tagasi Veikko pähe. Mehine ohe: “Naiseksolemise lõputu kergus!” 

07.06.2008