Loe

Eesti tähed laulavad maailma tippudega võidu

Kerttu Jänese, Tartu Postimees

Kerttu Jänese, Tartu Postimees

Ülehomme kõlavad Tartu laululaval Broadway muusikalide hitid, mida esitavad maailma muusikalilavade tipud ja kodumaised tähed – nii vaheldumisi kui ka kõrvuti.

Vanemuise teater korraldab pühapäeval suve suurima muusikalikontserdi Broadway gala, kus publiku ette astuvad neli maailma tippu kuuluvat muusikalisolisti – Carolin Fortenbacher, Helen Hobson, Matt Rawle ja Stephen Hansen.

Carolin Fortenbacheri suurimad rollid on olnud näiteks Eva Peron «Evitas», Stephen Hansen on eesti publikule tuttav juba varasemast ajast, ta on kehastanud Jeesust Vanemuise suvelavastuses «Jesus Christ Superstar» ja esines möödunud suvel koos Fortenbacheriga Tallinna laululaval Andrew Lloyd Webberi galal.

Meie staarid

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul ei näe tõenäoliselt lähemate aastate kestel Tartus ühel laval korraga nelja nii kõrgetasemelist välissolisti.

Samal õhtul astuvad lavale ka Gerli Padar, Liisi Koikson, Janika Sillamaa ja Vaiko Eplik ning Vanemuise laulvad näitlejad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas.

Kontserdikava sündis dirigent Tarmo Leinatamme ja Paavo Nõgene koostöös. «Me ei dikteerinud, mis lugusid solistid esitama peavad, nad tegid meile ise ettepanekuid,» rääkis Nõgene. Lauljatele anti vabad käed, et kavva saaksid lood, mida lauljad ise oma repertuaarist parimaiks peavad.

Kontserdil kõlavad palad Vanemuise publikule tuntud muusikalidest «Jesus Christ Superstar», «Cats», «Chess», «Fiddler on the Roof», «Porgy and Bess», «Evita», «West Side Story», «Aida» jt.

Nende kõrval on aga kavas ka muusikale, mida varem pole Vanemuise kontsertidel esitatud: «Lion King», «Mamma Mia!», «Kiss Me, Kate», «Les Miserables», «Cabaret», «We Will Rock You», «Sunset Boulevard», «Miss Saigon», «Rent» jt.

Kontserdi kummaski pooles esitatakse kuusteist muusikalihitti. Kavas on huvitavaid kooslaulmisi, näiteks esitavad muusikali «We Will Rock You» hiti «Somebody To Love» Gerli Padar, Janika Sillamaa, Helen Hansberg ja Siiri Koodres. Muusikalist «Minu veetlev leedi» kannavad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas ette «Kui läheb libedalt» ja muusikalist «The Phantom of the Opera» esitavad nimilaulu Carolin Fortenbacher ja Stephen Hansen. Viimane laulab ka koos Liisi Koiksoniga.

Suured telerid

Tartu lauluväljakul on umbes kaheksa tuhat istekohta, millest Broadway gala puhuks on nummerdatud kuus tuhat kohta.

Kahel pool lava on kaks suurt videoekraani, kumbki neli korda kuus meetrit. Need ei ole tavalised videoekraanid, vaid sisuliselt telerid.

«LED-ekraanidelt on pilt vaadatav ka siis, kui päike sinna otse peale paistab,» rääkis Nõgene. «Tahame tagada parima kvaliteedi kõigile, kes lauluväljakule tulevad, need ekraanid aitavad kõik ka kaugematesse ridadesse edasi anda.»

Publik pääseb lauluväljakule õhtul poolteist tundi enne kontserdi algust ehk alates kella poole kuuest.

Autoga Broadway galale tulija saab valida kolme parkla vahel: laululava taha mahub 550 autot, lauluväljaku mäe otsa Tähtvere pargi kõrvale muruplatsile umbes 600 autot, Vanemuise ametlik autopartner ja Broadway gala esitleja Peugeot mahutab aga spetsiaalsesse parklasse 150 Peugeot’ga tulijat.

 

Kas Teate
Broadway gala
• Pühapäeval kell 19 Tartu laululaval
• Carolin Fortenbacher Saksamaalt, Helen Hobson Suurbritanniast, Matt Rawle Suurbritanniast, Stephen Hansen Norrast
• Eestist Gerli Padar, Liisi Koikson, Janika Sillamaa, Vaiko Eplik, Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas
• Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja bänd, dirigent Tarmo Leinatamm
• Konferansjee Mart Sander
• Piletid müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti, hinnad 200–590 krooni. 

17.08.2007