Loe

Eesti lauljad said kutse soomlaste muusikali

Postimees

Hanna-Liina Võsa ja Koit Toome said ettepaneku mängida peaosalisi Broadway muusikali «Hairspray» Euroopa esiklavastuses Helsingi Linnateatris.
Ehkki lepingud kummagi lauljaga pole veel sõlmitud, kinnitas muusikali lavastaja Georg Malvius, et Eesti näitlejad on välja valitud. «See, et ka välisteatrid soovivad eestlasi kasutada, näitab, et siinsete muusikaliartistide kvaliteet on võrreldav rahvusvahelise tasemega: see on väga kõrge,» lausus Malvius. Teater soovib Toomet mängima meespeaosalist Link Larkinit, Võsa aga teist peakangelast Penny Pingeltoni.
Tartus praegu muusikali «West Side Story» proove tegev laulja Koit Toome tunnistas, et on pakkumisest teadlik, kuid ei soovinud veel öelda, kas ta rolli ka vastu võtab. «Kõik sõltub läbirääkimistest – on ju meil samal ajal vaja teha muusikali ka Tartus,» lausus Toome. Valiku teeb lihtsamaks see, et mõlemal muusikalil on kaks koosseisu.
Seni vaid Broadwayl mängitava muusikali aluseks on samanimeline film, mille käsikirja autor ja režissöör oli John Waters.
Muusikafilmi helilooja on Marc Shaiman (oli üks heliloojaid ka filmis «South Park – Bigger, Longer & Uncut»).
Lõbus lavalugu räägib Baltimore’i noortest 1960ndatel. Nn maailma soengupealinnast Baltimore’ist pärit tüse ja heasüdamlik Tracy Turnblad ihkab vaid üht: tantsida. Ta võidab kohaliku tv tantsuvõistluse ja saab üleöö noorte iidoliks.
Esialgse kava kohaselt on muusikali esietendus 10. augustil, proovid aga algavad juba 15. märtsil. Muusikali koreograaf on Jüri Nael («Miss Saigon», «Jesus Christ Superstar», «Grease»).

21.01.2005