Loe

Eesti kunstnike illustratsioone H.C. Anderseni muinasjuttudele näeb Vanemuises

Madis Taras, Eesti Päevaleht

Madis Taras, Eesti Päevaleht

Taani lastekirjanik Hans Christian AndersenVanemuise Publikugalerii avab teatri väikeses majas teisipäeval kuulsa taani muinasjutumeistri Hans Christian Anderseni muinasjuttudele loodud illustratsioonide näituse “Kõige uskumatum”.

“Näitusel on vaadata 19 nimeka eesti kunstniku erinevates tehnikates valminud tööd. Noorim autor ei ole veel 30 eluaasta piiri ületanud ja vanemal on 70 jäänud selja taha. Kõik Anderseni muinasjuttude teemalised illustratsioonid valmisid just selle näituse tarvis,” sõnas Tambet Kaugema Vanemuise teatrist.

2005. aasta aprillis Anderseni 200. sünniaastapäevaks kokku pandud kunstinäitus oli kõigepealt üleval Tallinnas Rahvusraamatukogus. Näitus äratas tähelepanu ja sai hea vastuvõtu osaliseks ning seejärel on seda eksponeeritud veel Pärnu Moodsa Kunsti Muuseumis, Viljandis Kondase Keskuses, Kuressaares ja Lääne Maakonna Keskraamatukogus.

Leedu kirjastajate ja kunstnike palvel eksponeeriti näitust 2006. aasta alguses Balti Raamatumessil Vilniuses ning seejärel ka Leedu Lastekirjanduse Keskuses ja Leedu Rahvusraamatukogus. Suve lõpus jõudis näitus tagasi Eestisse ja pandi vaatamiseks välja Haapsalu Linnagaleriisse.

Muinasjutuillustratsioonide näitus “Kõige uskumatum” jääb Vanemuise väikesesse majja üles kuni 30. märtsini. Vanemuise Publikugalerii tegutseb alates möödunud aasta oktoobrist Vanemuise kõigis kolmes teatrimajas ja selle eestvedajaks on teatri uus peakunstnik Kristiina Münd.

22.01.2007