Loe

Eesti kõige külastatavam teatrilavastus „Detektiiv Lotte“ DVD-l!

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös valminud „Detektiiv Lotte“ DVD on müügil alates 1. novembrist Vanemuise etenduspaikades, samuti Selverites ning Tallinna ja Tartu Kaubamajas hinnaga 299.-kr. DVD-ga on kaasas tasuta CD-plaat, kus peal lavastuse laulud, kuna varem välja antud „Detektiiv Lotte“ laulude plaat on paljudes kodudes nõnda populaarne, et see on sõna otseses mõttes „ära kuulatud“. Seega on teater otsustanud kinkida igale DVD ostjale ka uue CD-plaadi.

„Eestis teatrites on suur puudus headest lastelavastustest, veel suurem puudus on Eesti oma lastelavastuste salvestistest. Nüüdsest on üks viimaste aastate populaarsemaid lastelavastusi „Detektiiv Lotte“ talletatud DVD-le. Vanemuise teater tänab Eesti Rahvusringhäälingut, EMT-d ning kõiki Vanemuise teatri toetajaid, kelle abiga sai võimalikuks täismahulise teatrilavastuse jäädvustamine,“ rääkis Paavo Nõgene.

Viimati anti lastelavastuse DVD välja 1999. aastal – see oli RO Estonia „Nukitsamees“. Seega on „Detektiiv Lotte“ viimase kümnendi ainus algupärane lastelavastus, mis DVD-le jõudnud.

„Detektiiv Lotte” jutustab kaasahaarava loo armastatud koeratüdruk Lottest, kes püüab välja mõelda, kelleks suurena saada. Algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult kaob isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Loomulikult otsustavad uudishimulik Lotte ja tema sõber Bruno detektiivideks hakata, et mõistatus lahendada ning suhkrumasin üles leida.

„Detektiiv Lotte” libreto autorid on Janno Põldma ja Heiki Ernits, vahvad laulusõnad kirjutas Leelo Tungal ning hoogsa muusika Priit Pajusaar. Lavastas Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm. Kunstnik on Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ja valguskunstnik Tõnu Eimra.

Gerli Padari kehastatava Lotte assistendi Brunona astub lavale Robert Annus. Teistes osades Aivar Tommingas, Maria Soomets, Margus Jaanovits, Maarja Mitt, Tanel Jonas jpt.

Vanemuise teatris 2008. aasta novembris esietendunud „Detektiiv Lotte“ oli 2009. aastal Eesti kõige vaadatum teatrilavastus, mida käis aasta jooksul vaatamas 28 062 inimest. Lavastuse praegune publikuarv küündib juba ligi 55 000 külastajani.

„Detektiiv Lotte“ on teine Vanemuise teatri poolt välja antud DVD, kus on jäädvustatud ajalukku Eesti algupärane teatrilavastus. Esimene selles rivis oli rockooper RUJA.

28.10.2010