Loe

“Detektiiv Lottes” mängib nimiosa laulja Gerli Padar

Vanemuise Välksõnum

Novembris Vanemuise teatri suures majas esietenduvas lastemuusikalis “Detektiiv Lotte” mängib eesti laste suurt sõpra Lottet laulja Gerli Padar.

“Gerli Padar näitas ennast väga hea näitleva lauljana juba Vanemuise muusikalilavastuses “Chess” ning õige pea on sellele lisandumas särav osatäitmine muusikalis “Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud”,” ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. “Usun, et paremat muusikali-Lottet oleks olnud meil raske leida.”

Muusikali “Detektiiv Lotte” libreto kirjutasid Janno Põldma ja Heiki Ernits, laulusõnad Leelo Tungal ning muusika Priit Pajusaar. Lavastab Ain Mäeots, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm ning dirigent Lauri Sirp, kunstnikutöö teeb Iiir Hermeliin.

Lisaks Gerli Padarile mängivad lavastuses Robert Annus, Maarja Mitt, Margus Jaanovits, Jaan Willem Sibul, Sepo Seeman, Markus Luik, Atlan Karp, Märt Jakobson jt. Osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor.

“Vanemuise sooviks on tuua lavale muusikal, mille puhul lapsed saaksid osa suure sümfooniaorkestriga esitatud kaunist muusikast,” ütles Nõgene. “Sümfooniaorkestri pillid annavad muusikale värvika ja kauni kõla. Loodetavasti pakub see lastele teatrielamuse, mis nii pea ei unune.”

“Detektiiv Lotte” esietendub 28. novembril Vanemuise suures majas.

20.05.2008