Loe

“Detektiiv Lotte” pärast võistleb üheksa heliloojat

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatris 2008. aasta novembrikuus esietenduva koguperemuusikali “Detektiiv Lotte” helilooja leidmiseks korraldatud konkursile laekusid võistlustööd 9 eesti heliloojalt.
“Eestis esmakordselt korraldatud sellelaadne avalik konkurss koguperemuusikalile helilooja leidmiseks õigustas ennast igati,” ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.
Vanemuise teater kuulutas konkursi välja aprillis, võistlustööde esitamise tähtaeg oli 15. juuni. Konkursil osaleda soovinud heliloojatel tuli kirjutada eesti laste heast sõbrast Lottest jutustava muusikali avamäng ja muusika laulule „Detektiivi laul”.
“Äärmiselt hea meel, et heliloojate osavõtt sellest konkursist oli nii aktiivne ning meil on nüüd plaatidel 18 fantastilist heliteost. Valiku teeb 23-liikmeline žürii, millesse kuuluvad 18 inimest Vanemuisest ja 5 eksperti väljastpoolt teatrit. Žürii moodustab võistlustöödest oma pingerea, teadmata, kes on ühe või teise heliteose autor,” lisas Nõgene.
Žürii otsusele tuginedes teeb Vanemuise loomenõukogu hiljemalt 15. augustiks oma valiku ning 1. septembriks sõlmib teater konkursi võitnud heliloojaga lepingu täispika koguperemuusikali kirjutamiseks.
“Olles praegusel hetkel veel ainus inimene, kes on kuulnud kõiki heliloojate poolt konkursile saadetud töid, julgen kinnitada – nende seas on õige mitu väga head heliteost,” rääkis Nõgene.
28. novembril 2008 Vanemuise suures majas esietenduv muusikal “Detektiiv Lotte” koosneb 15 laulust, avamängust, vähemängudest ja finaalist. Libreto kirjutavad Janno Põldma ja Heiki Ernits, laulusõnad Leelo Tungal.

19.06.2007