Loe

Danseur noble

Postimees

STUART SWEENEY , London, tantsuajakirjanik:
Otse välja öeldes on Thomas Edur, nagu teda siin tuntakse, üks paremaid tantsijaid, kes Inglismaal hetkel leiba teenib! See pole kaugeltki õhust võetud väide – 2002. aastal võitis Edur ka siinse Critics’ Circle’i (Londoni tantsukriitikute ühingu – toim) auhinna kui parim meestantsija.
Minu jaoks isiklikult on Edur ideaalne danseur noble, erakordselt puhaste joonte ja perfektse tehnikaga tantsija. Klassikalise balleti Printsi rolli on ta traditsiooniliselt esimene valik.
Aga mitte ainult. Olles näinud teda George Balanchine’i «Apollo» nimiosas, on raske kujutleda, et sellesse rolli võiks sobida ka keegi teine.
Ja päris hiljaaegu veendusime ka selles, et Edur on edukalt laiendanud oma ampluaad kaasaegsele tantsule, astudes elegantselt üles Wayne McGregori funkilikus duetis «2 Human».
Tema partnerlusoskusest ma ei kõnelegi, koos Agnes Oaksiga, lubage mul ka teda nimetada inglise nimega, moodustavad nad ühe armastatuima tantsupaari Inglismaal, olgu selle tõestuseks kas või Critics’ Circle’i eriauhind.
Ja et lõpetuseks i-le punkt panna, Eduri äsjane paranemine raskest vigastusest ja naasmine lavale on äratanud Inglismaal rohkelt tähelepanu ja kriitikute kiidusõnu.

12.11.2005