Loe

Broadway asub Tartusse

Christel Karits, Äripäev

Christel Karits, Äripäev

Muusikaliaustajate suurpidu toimub pühapäeva õhtul Tartu lauluväljakul, kus Broadway galal astub publiku ette neli maailma tippu kuuluvat muusikalisolisti.

“Võimalik, et lähemate aastate kestel Tartus korraga nelja nii kõrgel tasemel muusikalisolisti enam esinemas ei kuule ega näe,” ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. “Kindlasti on see väärt võimalus, millest tasub kinni haarata.”

Huvi kontserdi vastu on Eesti publiku hulgas olnud suur. Nädala alguse seisuga oli ostetud üle 6000 pileti. Tartu lauluväljakul on 8000 kohta, millest 6000 on nummerdatud ja ülejäänud vabad platsi tagaservas. Et ka eemalt oleks kontserdi jälgimine nauditav, püstitavad korraldajad laululavale kaks 6×4meetrist LED-ekraani.

Unustamatuid hitte Broadway muusikalidest esitavad Carolin Fortenbacher Saksamaalt, Helen Hobson ja Matt Rawle Suurbritanniast ning Stephen Hansen Norrast.

Enamik väliskülalistest Eestis esinenud

Ainsana neljast tipust pole varem Eestis esinenud Matt Rawle, kes on tõusnud üheks hinnatuimaks muusikali meessolistiks maailmas. Kahel viimasel hooajal on Rawle laulnud Londonis Che Guevera rolli muusikalis “Evita”.

Carolin Fortenbacher astus üles möödunud aastal Tallinna laululaval toimunud Andrew Lloyd Webberi galal. Tema suurimateks rollideks on olnud naispeaosad muusikalides “Evita”, “West Side Story” ja “Jesus Christ Superstar”.

Helen Hobsonit oli Eesti publikul võimalus näha muusikali “Mamma Mia!” rahvusvahelise turnee raames toimunud etendustel Tallinnas.

Pärast kaheaastast ringreisi valiti ta sama muusikali peaosatäitjaks ning A-koosseisu liidriks Londonis. Möödunud suvel esines Helen Hobson samuti Tallinnas Andrew Lloyd Webberi galal.

Stephen Hansen kehastas Vanemuise teatri suvelavastuses “Jesus Christ Superstar” Jeesuse rolli, samuti on ta osalenud Vanemuise muusikalikontsertide sarjas “Memory” ning Webberi galal.

Õige pea võib Stephen Hanseni esinemist nautida ka tema soolokontserdil.

Koos väliskülalistega astuvad pühapäeva õhtul lavale Eesti armastatud popartistid Gerli Padar, Liisi Koikson, Janika Sillamaa ja Vaiko Eplik ning Vanemuise teatri laulvad draamanäitlejad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas.

Kontserdil kõlavad palad sellistest Vanemuise publikule tuntud muusikalidest nagu “Jesus Christ Superstar”, “Cats”, “Chess”, “Viiuldaja katusel”, “Porgy ja Bess”, “Evita”, “West Side Story”, “Aida” jt. Kuid kavas on ka muusikale, mida varem pole Vanemuise teatri kontsertidel esitatud – “Lõvikuningas”, “Mamma Mia!”, “We Will Rock You”, “Kiss Me, Kate”, “Kabaree”, “Hüljatud”, “Sunset Boulevard”, “Miss Saigon”, “Rent” jt.

Broadway galal osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja bänd. Dirigeerib Tarmo Leinatamm ja konfereerib Mart Sander.

Kontserdipaika tasuks jõuda varem

Tartu lauluväljak avatakse 19. augustil publikule poolteist tundi enne kontserdi algust ehk kell 17.30.

“Auto saab jätta kahte parklasse. Asfalteeritud parkla asub laululavast alla jõe poole, sinna mahub umbkaudu 550 autot. Teine parkla on Tartu lauluväljaku mäe otsas, pargi kõrval muruplatsil. Sinna mahub umbkaudu 600 autot,” ütles Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugemaa. “Vanemuise ametlik autopartner ja Broadway gala esitleja Peugeot korraldab kõigile Peugeot’ga tulijatele omaette mõnusa parkimise. Peugeot’ parklas on umbkaudu 150 autokohta.”

Vihma korral müüakse vihmakeepe. “Aga Vanemuisel on peaaegu alati ilmaga vedanud, loodetavasti läheb see nii ka seekord,” julgustab Vanemuise pressiesindaja.

Fookuses
Broadway gala
Tartu laululaval
19.08 kl 19
piletid 200-590 kr Piletilevist, Piletimaailmast ja Vanemuise teatri kassast
www.vanemuine.ee 

17.08.2007