Loe

Ballett „Casanova“ esindab Eesti kultuuri Saksamaal, Fellbachis

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

VANEMUISE
VÄLKSÕNUM

Vanemuise ballett „Casanova“ esindab eeloleval sügisel Eesti kultuuri Saksamaal, Fellbachis. Koduseinte vahel etendub „Casanova“ sel hooajal veel vaid kahel korral –  9. ja 26. aprillil Vanemuise väikeses majas.

„Casanova“ koreograaf-lavastaja, aga ka lavakujunduse, muusikalise kujunduse ning kostüümide autor David Sonnenbluck Belgiast on loonud nii stiili kui muusika poolest ajatu balleti, mis on ühtlasi nii barokne kui kaasaegne. Lavastuses on kasutatud Vivaldi, Mozart, Typsi ning traditsioonilist araabia muusikat.
Lavastuses osaleb Vanemuise balletitrupp, kandvamates rollides tantsivad Vanemuise balletisolistid Colin Thomas Maggs, Julia Litvinenko, Hayley Blackburn, Anthony Maloney ja Alain Divoux.

Vanemuise balletijuht Mare Tommingase sõnul on Vanemuise balletile iga esinemine oluline.
„Sügisel Fellbachis toimuval festivalil esinemine on meile suur au ja tunnustus,“ lisab Tommingas, kes rõõmustab Vanemuise balletiteatri võimaluse üle tutvustada meie tantsukultuuri väljaspool Eestit.

Alates 1998. aastast iga kolme aasta tagant toimuv multidistsiplinaarne festival „Euroopa kultuurisuvi Fellbachis“ on korraldatud selliselt, et iga kord oleks fookuses kahe Euroopa riigi kultuur ja ajalugu. Saksamaa publikule on kutsutud esinema külalisriikide tuntuimad ja hinnatuimad kultuuriinimesed eri valdkondadest. Toimuvad kontserdid, näitused, etendused ja loengud. 2014. aasta suvel – 18. juulist 27. septembrini – on külalisteks Eesti ja Soome.

Lisaks Vanemuise balletile esindab Eestit teiste kuulsuste seas ka näiteks Risto Joost, kelle juhatusel esitavad Stuttgardi vokaalansambel ja kammerorkester Arvo Pärdi valitud töid ning Siiri Sisask ja Ingrid Lukas oma bändidega jne.
Soomest on kohal sellised tähed nagu pianist Olli Mustonen, jazztrio Rantala, akordionist Kimmo Pohjonen, filmirežissöör Aki Kaurismäki oma filmidega, Muumitrollid, tango jne.
Vanemuise balleti „Casanova“ etendused toimuvad Schwabenlandhalles, Fellbachis 23. ja 24. septembril. 

08.04.2014