Loe

Bachi ja Händelit saadab keelpillikvartett

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuine teeb tänavu suveteatrit Muhumaal Pädaste mõisas, kus kohtuvad Bach ja Händel ning Tartu Keelpillikvartett.

Kaks ühel ja samal aastal, 1685, sündinud heliloojat ei kohtunud tegelikult iialgi. Pädaste mõisa pargis vabaõhulaval toimuv on näitekirjanik Paul Barzi fantaasia vili – ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.

Elegantse komöödia «Võimalik kohtumine» on tõlkinud Maarja Jakobson, lavastab Raivo Trass ja kunstnikutöö teeb Kristiina Münd. Mängivad Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep.

Kaks geeniust

Pidulikul õhtusöögil avaneb teatri pressiesindaja Tambet Kaugema sõnul välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus. Komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest.

Pädaste mõisa ühe omaniku Martin Breueri teatel on Pädaste mõis olnud sajandeid sobiv keskkond kultuuridelikatessidele: näiteks mõisa viimane perenaine Charlotte von Siemens võttis Muhu saarele alati kaasa oma kammermuusikakvarteti, et õhtuid elavdada.

Bachi ja Händeli kohtumist elavdab etendustel Tartu Keelpillikvartett. Esimese viiuli Kristel Eeroja-Põldoja sõnade kohaselt tuleb esitamisele mõlema helilooja süitidest tantsulisemaid osi, fuugade sügavustesse ei ole kvartetil Pädaste mõisapargis kuulajaid kavas viia.

«Võimalik kohtumine» tuleb vaatajate ette 29. ja 30. juunil ning seitsmel etendusel juulis.

26.03.2007