Loe

Autorile meeldis nii lavastus kui ka publik

Tartu Postimees

Kui «Vladimiri väljaku» esietenduse aplausi kaja oli vaibunud ja publik saalist lahkunud, istus näidendi autor Ljudmila Razumovskaja teise ritta, et jagada värskeid muljeid.
«Alati, kui vaatan õnnestunud lavastust, mille hulka kuulub ka äsja nähtu, rõõmustan ma kõigepealt näitlejate üle,» ütles Razumovskaja. «On nii meeldiv, kui vaatajad ilmutavad nende mängu vastu suurt huvi.»
Autor pani tähele, et vaatajad istusid mõnelgi hetkel hinge kinni pidades, kuigi lavastus on väliselt lihtne. «Siin ei ole efektitsemist ega nipitamist,» rääkis Razumovskaja. «Ometi võttis publik selle inimliku loo vastu just nii nagu vaja – kaasaelamise ja sümpaatiaga tegelaste vastu.
Kuigi näidendil on vanust enam kui tosin aastat, sobib seda autori arvates igati etendada ka tänapäeval, sest lõhe rikkuse ja vaesuse vahel on ühiskonnas aina süvenenud.
«Näidend ei ole kahjuks oma aktuaalsust kaotanud,» ütles autor. «Meil on väga palju inimesi, kes on vaesusepiiri alla jäänud ja elust kõrvale heidetud. Ja ma näen, et see ei ole nii ainult Venemaal.»

05.10.2004