Loe

Arvustus | Vanemuine peletab sügismasendust «Päikesepoistega»

Madlen Siniallik, Tartu Postimees

Vanemuine aitab läheneva pimeduse ja sügis­stressi vastu võidelda «Päikesepoistega», mis esietendus möödunud laupäeval. Lavastus mõjub kui D-vitamiin, sest teeb vaatajate enesetunde paremaks ja tuju rõõmsaks.

Loo keskmes on üle kümne aasta väldanud pingeline konflikt kahe endise lavapartneri vahel. Kuid pidevad naljad ja suurepärased näitlejatööd ei lase lavastusel raskepäraseks muutuda.

Willie Clark ja Al Lewis

Üht päikesepoissi, tõredat Willie Clarki, kehastab Hannes Kaljujärv, kes annab laval edasi sapise vanamehe trotsi ja jonnakust. Samas paistab selle alt välja aastatega tekkinud abitus, mida ta endale tunnistada ei taha. Kaljujärv kehastab elukogenud mehe keerukat siseelu ja tema mitmetahulisust, kuid suudab sealjuures publikut siiski tihti naerma ajada.

«Päikesepoiste» esietendus oli täiuslik eelmäng OÜ Hotell Pallas stipendiumi üleandmisele lõpuaplausi ajal, sest stipendiumi pälvinud Kaljujärv tuletas oma etteastega meelde, et ta on tõesti tunnustuse ära teeninud. Pealtnäha võib tegu olla lihtsa komöödiaga, kuid näitlejameisterlikkuse tase ei jää alla tõsiste draamalavastuste tasemele.

Loe edasi 4.10.2023 Tartu Postimehest.

04.10.2023