Loe

“Ämbliknaise suudluses” Mihhailova, Toome ja Liiv

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatris oktoobrikuus esietenduvas muusikalis „Ämbliknaise suudlus” mängivad peaosi Tanja Mihhailova, Koit Toome ja Lauri Liiv.

„Hea meel on taaskord näha Vanemuise laval Koit Toomet ja Lauri Liivi, kellega koos lööb seekordses hittmuusikalis kaasa oivaline lauljanna Tanja Mihhailova,“ ütles teatrijuht Paavo Nõgene.

Tony auhindadega pärjatud muusikali „Ämbliknaise suudlus” (Kiss of the Spider Woman) muusika on kirjutanud John Kander, sõnade autor on Fred Ebb ja libretist Terrence McNally. „Ämbliknaise suudluse” lavastab Vanemuises Roman Hovenbitzer Saksamaalt, esietendus on teatri suures majas 31. oktoobril.

Muusikal põhineb Manuel Puigi samanimelisel romaanil, millest autor kirjutas 1983. aastal ka näidendiversiooni. Eesti publikule on see lavateos tuttav 1994. aastal Eesti Draamateatris esietendunud draamalavastuse põhjal, milles mängisid peaosi Jüri Krjukov ja Ain Lutsepp.

Muusikali „Ämbliknaise suudlus” on suure menuga mängitud nii Londoni West Endis kui ka New Yorgis Broadway’l. 1993. aastal pälvis see Tony auhinna parima muusikali kategoorias ning mitmeid teisi Tony auhindu. 1985 väntas argentiina-brasiilia režissöör Hector Babenco ka samanimelise mängufilmi.

Helilooja John Kanderi ja laulusõnade autori Fred Ebbi koostööna on valminud mitmed väga kuulsaid muusikale – „Kabaree”, „Zorbas”, „Chicago” jt.

Koit Toome on varem osalenud Vanemuise muusikalilavastustes „Jesus Christ Superstar“, „West Side Story“, „Cats“ ja „Chess“. Lauri Liivi Vanemuise-muusikalide nimistu on veelgi pikem, lisaks neljale mainitud lavastusele mängis ta „Evitas“ ja „Aidas“. Tanja Mihhailova on laulnud Vanemuise muusikalikontserdil „Memory“, maikuus näeb teda Vanemuise laval 15 kontsertetendusel „Queen – The Doors of Time“. 

30.03.2009