Loe

Alina Karmazina: “52 kraadi sooja on imetore!”

Greta Kaupmees, SLÕhtuleht

Greta Kaupmees, SLÕhtuleht

“Lapsega koos puhkusel olles ju eriti ekstreemselt seigelda ei saa,” kurdab spontaanseid seljakotimatku armastav näitlejanna Alina Karmazina, kes puhkas selle asemel Türgis 52kraadises kuumuses.

Alina ütleb, et tänavune suvi on tema jaoks esimene, mis on täiesti vaba. “Varem olen suvel alati töötanud. Juba esimesel suvel peale kooli lõpetamist tegin koostööd Emajõe Suveteatriga, järgmisel suvel tuli vabaõhuetendus “Taarka” ning aasta hiljem tegin koostööd Vene Draamateatriga, olles samal ajal veel rase ka.”

Läks perega Türgisse sooja

Alinale meeldivad soojad ilmad. “Tavaliselt on suvi Eestis alati jahe ja vihmane. Seetõttu võtsime juuli alguses koos oma pere, minu õe ning tema lapsega ette reisi Türki. Seal oli imetore ilm, 52 kraadi sooja! Olime kogu aeg vees, muidu oleks päike meid viie minutiga ära küpsetanud. Käisime ka veidi reisimas, näiteks delfiinide show’d vaatamas ja purjekaga merel. Need olidki meie jaoks kõige meeldejäävamad elamused. Lapsega ei saa ju eriti ekstreemselt seigelda,” ütleb Alina, kes tavatseb muidu rändamas käia, seljakott seljas.

“Mulle meeldivad üllatused. Meeldib spontaanselt reisida – nii et hommikul ei tea, kuhu õhtuks satud, midagi ei ole planeeritud ja alles siis, kui öö kätte jõuab, vaatad, kuhu magama lähed,” kirjeldab Alina, kes käis enne emaks saamist pidevalt koos sõprade-sõbrannadega ilmas ringi kolamas. Nüüd, lapsega koos, peab puhkust pikemalt planeerima.

Teeb teatrit ja seepi

Kuigi väljas on kuumad suveilmad, on Alina juba töölainel. Ta sõidab Tallinna ja Tartu vahet, et käia Vanemuise teatris proovides. Alina lööb kaasa etenduses “Jooksvad kulud”, mida lavastab Aljona Anohhina Moskvast. Esietendus on 20. oktoobril. Alina kehastada on pangatöötaja Jevgenia roll.

Samuti valmistub Alina kodumaise seebisarja võteteks: seriaalis “Kodu keset linna” kehastab ta Marinat. Seebikas toimunud muutustega pole Alina end veel kurssi viinud.

“Just sain teksti kätte, hakkan tasapisi tegutsema. Tean seni ainult seda, et Marina on Stenist lahku läinud,” ütleb Alina vabandades.

Kas lapse kõrvalt seriaalis ja teatris osalemine keeruliseks ei lähe? “Loomulikult mitte – pere tuleb mulle alati appi. Võib-olla võtan vahel Aleksandri (poja. – toim.) ka telesse kaasa. Ta on väga rahulik laps. Pealegi ei planeeri ma oma asju väga kaugele ette, nädalast jätkub. Nii on praegu kõige mugavam,” suhtub Alina algavasse teatri- ja seriaalihooaega optimistlikult. 

14.08.2007