Loe

Aivar Tommingasel viskas poolsada aastat ette

SLÕhtuleht

Charlotte Jonesi «Mesimehe» etendus, kus Tommingas kehastab aednik Jimi, lõppes kolmapäeva õh­tul teisiti kui tavaliselt. Pärast etendust tuiskasid lavale õnnitlejad, draa­majuht Ain Mäeots kõige ees. «Aivar Tommingas on Vanemuise draamatrupi üks tugisambaid,» kiitis Mäeots juba päevi enne juubeliüritust. «Ilma temata oleks meie teatri pale palju-palju vaesem.»
Juu­beliõhtul sai ta maha mõistagi märk­sa pikema Tommingase-teemalise kiidukõnega. Ning loomulikult tuli juubilar Tommingasel hilisemal austaval koosviibimisel prantsatada Ovaalsaali veetud juubilaritoolikesse. Ikka õnnitlusi vastu võtma.
Mis puutub draamatrupi kingitud nahksesse lendurimütsi, siis selle kinkimine oli igati põhjendatud. Tavaliselt sõidab Tommingas töö ja kodu vahet jalgrattaga ja juuste lehvides, mistap kulub talle selleks puhuks üks müts ära küll. Peaasi ju, et kõrvad ei külmetaks.
Vanemuise esikoomikute rivvi kuuluv Tommingas lõpetas 1978. aastal lavakunstikateedri ning töötab alates sellest Vanemuise teatri draamanäitlejana. Rohkem kui veerandsajandi jooksul on kogunenud üle poolesaja rolli, seda nii sõnalavastustes kui ka muusikalides. 2004. aastal pälvis ta Eesti Teatriliidu muusikateatri auhinna ja Salme Reegi nimelise auhinna. Sel hooajal mängib Tommingas Vanemuise lavastustes «Mesimees», «Salemi nõiad», «Tuletikke laenamas», «Cats», «Lendas üle käopesa», «Romeo ja Julia», «Nagu teile meeldib». Uued rollid on kohe tulekul.

30.09.2005