Loe

Aivar Mäe lubab Vanemuise teatris ägedaid muutusi

Postimees

Mullu augustist Vanemuise teatri direktori kohusetäitjana töötanud Aivar Mäe sai eile kultuuriministeeriumi komisjonilt üksmeelse mandaadi asumaks kaheks aastaks teatri juhi kohale.
Mäega konkureerinud teatriliidu juht Rein Oja taandas end. «Olen Mäele öelnud, et mina temaga ei konkureeri,» ütles ta ja kinnitas, et iga teise kandidaadi vastu oleks ta jätkanud.
Oja sõnul jääb talle segaseks, kuidas suudab Mäe korraga juhtida projektipõhist Eesti Kontserti ja repertuaariteatrit.
Mäe märkis, et on juba kaheksa kuud kaht organisatsiooni korraga juhtinud. «Direktor ei pea kõike ise ära tegema ning täna toimib mõlemal pool struktuur hästi,» ütles ta.
Mäe kinnitusel on Vanemuise teatri arengukava ja ees seisvad muutused ägedad. «Nii ägedad, et ei tea, kas me suudame ka selle kõik ära teha,» ütles ta.
Ühe uudisena tulevad 10. juunil müüki kogu hooaja piletid. Kunstiliselt on tuleval hooajal fookuses ballett: Mäe lubab koostööd Rootsi ja Inglise tippballetiteatritega ning külalistena Age Oksa ja Toomas Edurit.
Oluliste ülesannetena näeb Mäe töötajaile korralike töötingimuste tagamist, suure maja täielikku korrastamist ja väikese maja remonti 2006. aastal.

15.05.2004