Loe

Ain Mäeots vigastas proovis kätt

Eve Heinla, Õhtuleht

Vanemuise lavastaja Ain Mäeots, kes Sadamateatris üle hulga aja ka ise lavale astus, kukkus “Paanika” esietenduse eelõhtul proovis ja pidi mängima sidemes käega.

Segavast manusest hoolimata olevat Mäeots, keda just tihti laval ei näe, oma osaga ülihästi hakkama saanud. Vastses tükis kehastab ta stressivaevas keskealist eneseimetlusse uppuvat telesaatejuht Jonit.

Mäeots muigab, kui küsime, kas ta kukkus libedal kõnniteel ja sai vigastada.

Käsi olevat küll valus, aga kordagi ei tulnud tal mõtet etendus ära jätta.

“Just eelmisel õhtul enne esietendust oli meil proov. Seal on ka selline action-stseen, kus me kakleme kõvasti. Kui lavapartner Raivo E. Tamm (kehastab insener Leod) mind tõukas, siis kukkusin pahasti ja nihestasin liigese,” räägib Mäeots. Nii et juhtus seega pelgalt tööõnnetus, ta ei langenud libeduse ohvriks. “Õnneks mingit murdu ega muud raskemat tagajärge polnud. Kokku pidi käsi sidemes olema nädalakese, liiges tahtis sooja.”

Vanemuise Sadamateatris laupäeval esietendunud Mika Myllyaho “Paanika” on tragikomöödia, mis räägib kolmest keskikka jõudnud mehest ning pingetest, mida nüüdisühiskond meessoos tekitab.

Mäeots ei ole Vanemuises näitlejana lavale astunud kuigi sageli. “Mulle on vajalik vahel ka näitlejatööd enda peal proovida. Siis tean täpsemalt, mida ja kuidas lavastajana näitlejatelt nõuda,” ütleb ta.

Tükis teeb Mäeotsa ja Tamme kõrval kaasa veel Riho Kütsar.

13.03.2010