Loe

Age Oks ja Toomas Edur – tantsivad ainult neile meeldivates etendustes

Eesti Päevaleht

Tipptantsijad: osalevad Vanemuise lavastuses “Pulmareis”

Eile esietendus Tartu Vanemuise teatris tantsulavastus “Pulmareis”, kus saab peaosades näha Inglise Rahvusballeti külalissoliste Age Oksa ja Toomas Edurit.
Balletitantsijad jõudsid Tartusse kolmapäeva lõunaks Hollandist ning siirdusid otse “Pulmareisi” proovi.
Hollandis osalesid Edur ja Oks lavastuses “Tuhkatriinu” ning kohalik teater reklaamis neid kui staartantsijaid.
Kiitust on tulnud ka Inglismaalt, kuid nad eelistavad Euroopas liikudes läbi põigata Tartust, et osaleda Mai Murdmaa lavastuses.
“Meil on tõepoolest väga tihe graafik,” tunnistab Age Oks. “Samas me ju sellepärast ennast vabakutselisteks võtsimegi, et saaksime osaleda just sellistes lavastustes, mis meile endale väga meeldivad. Tartusse toob meid see, et esiteks on Murdmaa väga hea lavastaja ja teiseks oleme temaga koostööd teinud, sama lavastus on olnud mõni aasta tagasi Estonia teatris.”
Tantsijapaar veetis proovides terve eelmise nädala, vahepeal sõitsid nad Hollandisse esinema ja siis jälle Tartusse tagasi.
Toomas Eduri sõnul on nad proovinud oma aega sättida nõnda, et vähemalt kolm nädalat jääks aastas puhkamise aega. Paari meelispaik puhkamiseks on Lõuna Aafrika Vabariik ja sealne Kaplinn.
“Esiteks on seal muidugi suurepärane kliima ja loodus, samuti on meid seal alati väga hästi vastu võetud,” sõnab Edur. “See on meie jaoks kindlasti üks parimaid kohti esinemiseks ja puhkamiseks. Kuigi meil on tõesti palju pakkumisi, proovime siiski kõike meile huvitavat vastu võtta. Pakkumiste suurest arvust ei maksa siiski järeldada, et meil oleks telefonid punased ja me ainult valiksime, milliseid etendusi võtta või jätta.“
Suvel ilmus tantsijapaari kohta Briti ajakirjanduses väide, justkui oleks nad Inglismaal tööta jäetud, mis üllatas ka siinset publikut. Tegemist oli siiski arusaamatusega, sest tegelikult on viimased kuud Edur ja Oks sõitnud Lõuna-Korea, Ameerika ja Lõuna-Aafrika vahet, osaledes tantsuprojektides. Lähikuud on tantsijatel täis lõputuid reisimisi, sest põhilised tööotsad jäävadki Amsterdami ja Tartu vahele. Lisaks etteasted Ludwigsburgis.
Detsembris hakkab paar taas Londonis esinema ning järgmise aasta kevadel plaanitakse välja tulla juba oma tantsukavaga, pealkirja all “Age ja Toomase õhtu”.
Praegu tantsijatena hoos olevad Edur Ja Oks ütlevad, et ei ole oma karjääris siiski kaugeleulatuvaid plaane teinud.
“Võimalusel proovime Eestis viibida, kuid seni tantsijakarjääri lõpetamise peale mõelnud ei ole,” sõnab Oks.

23.10.2004