Loe

Aasta võib lõppeda stiilselt või rajult

Marko Lillemägi, Postimees

Marko Lillemägi, Postimees

Veel enne, kui jõuluküünlad kuusel ja ülekülluse all ägaval peolaual kustuda jõuavad, terendab ees aastavahetus – pidu, mille taastulekut paljud asuvad ootama juba eelmise lõppedes. Võimalusi vana aasta väärikalt teele saata tuleb aga pidevalt juurde, kirjutab Postimehe lisaväljaandes Otsustaja Marko Lillemägi.

Paljude jaoks on aastavahetus perekondlik sündmus, paljudele aga võimalus end säravalt üles lüüa ja oma sära ballisaalides, ööklubides või mujal ka teistega jagada. Kohavalik sünnib enamasti juba väljakujunenud harjumuste põhjal – pidu sõpradega lemmikööklubis või traditsiooniline käik teatriballile koos abikaasaga.

Avapaugu annab vana aasta ärasaatmisele seekord Vanemuise teater. Suurejooneline ball uhkete etteastetega toimub juba 30. detsembril üheaegselt nii teatrisaalis kui kontserdimajas.

«Vanemuise aastalõpuball on viimastel aastatel traditsiooniliselt toimunud 30. detsembril. Erandina toimus möödunud aasta ball 31. detsembril, sest olime vastu võtmas saabuvat Eesti Teatri Aastat,» selgitas varajast kuupäeva Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene. «See on kõige õigem aeg lülitada end ümber aastalõpumeeleolule, nautida häid esinejaid ning seltskonda ühisel ballil.»

Traditsiooniliselt ei paku Vanemuise teater oma aastalõpuballil sööki ega jooki. Erinevates esinemispaikades astuvad aga see-eest ballipubliku ette Vanemuise sümfooniaorkester Tarmo Leinatamme juhatusel, Anne Veski, ansambel Karavan, Janika Sillamaa ja Virgo Sillamaa, Gerli Padar ja Tõnu Naissoo.

Ballikülalisi tervitavad etteastetega Vanemuise teatri balleti- ja draamatrupp, samuti pakutakse teatri muusikatrupi esituses hoogsat operetiprogrammi. Jüri Naela lavastatud «Euroshow’s» astuvad üles Janika Sillamaa, Susan Lilleväli, Jüri Nael, Gerli Padar, Jakko Maltis, Liisi Koikson, Silvi Vrait, Lauri Liiv ja Janek Savolainen.

Ballile on oodatud ligi 2000 külalist kogu Eestist. «Suure osa balli publikust moodustavad aga kindlasti tartlased,» selgitas Nõgene.

09.12.2006