Othello

Othello

William Shakespeare’i tragöödia

Maailma kirjandusklassikasse ning armastuslugude kullafondi kuuluv lugu mustanahalisest väepealikust Othellost, tema kaunist naisest Desdemonast ning deemonlikust intriigipunujast Jagost. Jago salakavala plaani tulemusena süttib armastavas Othellos armukadedus ning solvatud au kaitsel tapab uhke maur oma süütu naise.

Lavastaja Andres Noormets:

Kunagi kuulsin ühe teatri kassapidajat piletiostjale „Othello“ kohta ütlevat, et see on ju see jube lugu, kus neeger valget naist kägistab. Tänasel päeval tahaks kõik vastupidi teha – pole lugu, pole jubedust, pole neegrit ega valget naist ja kedagi ei kägistata. On rõõm ja joovastus – kirega elatud elu, mis tulvil armastust, armukadedust, õnne ja surma. On elusate inimeste rütm teekonnal igavikku ja surematusesse.

Esietendus Vanemuise väikeses majas 7. mail 2016

RAAMAT
Jim Ashilevi: “Armastuskirju teatrile” on selline raamat näitlemisest ja teatri sünnist, millesarnast olen ise kaua igatsenud. Kogu “Othello” lavastuse sünni teekond on siin kaante vahel kirjas koos suurimate küsimustega teatri olemuse kohta. Raamat sai kirjutatud Pariisis, erinevates Eesti bussides ja rongides, teatri proovisaalides ja Vanemuise külalistemaja WCs.

KAVALEHT


Lavastaja, tekstiredaktsiooni ja lavakujunduse autor Andres Noormets
Helikunstnik Taavi Kerikmäe
Kostüümikunstnik Maarja Viiding
Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla)
Lavavõitluse juhendaja Hellar Bergmann
Lavastusdramaturg Esko Salervo (YLE, Soome)

Osades Jim Ashilevi (Von Krahli Teater), Sten Karpov (Endla), Liis Karpov (Endla), Marian Heinat, Andres Mähar, Riho Kütsar, Karol Kuntsel