Naiste kool

R 06. okt 19:00 Sadamateatris
T 17. okt 19:00 Sadamateatris
N 09. nov 19:00 Sadamateatris
T 28. nov 19:00 Sadamateatris
T 19. dets 19:00 Sadamateatris
P 14. jaan 16:00 Sadamateatris
T 06. veebr 19:00 Sadamateatris
K 28. veebr 19:00 Sadamateatris
T 05. märts 19:00 Sadamateatris
P 14. apr 16:00 Sadamateatris
T 14. mai 19:00 Sadamateatris
T 21. mai 19:00 Eesti Draamateatris

Naiste kool

Arnolphe on hea ja rikas kaupmees, kelle väärikusest saab vääritus, aust autus, tarkusest kõrkus ja armastusest armukadedus. Nimelt on lõbus härra Arnolphe väsinud eputamisest, tühistest vaimukustest ja tõvena levivast kombelõtvusest naiste seas, kes massiliselt oma mehi petavad. Hea Arnolphe on juba ammu abielueas, kuid ei leia endale naist, kelle truudusele ta kindel võiks olla. Nii otsustabki ta kosida oma kasvandiku, kes juba nelja-aastasena saatuse tahtel talle hooldada jäi. Kuna ta on tüdrukul lasknud üles kasvada kloostris, eemal edevast ja hukutavast haridusest, peaks just tema naiivsus ning headus, ilu ja armastus hoidma Arnolphe’i pealae sarvedest puhtana. „Miks võtta õppind naist, niisugust kaunishinge / kes päevad otsa käib mööda haritud ringe …”. Kuid nagu siin ilmas ikka, nõuab ka saatus meie eludest oma ning kõik hoolikad ja läbimõeldud kavatsused võivad sekundiga liiva joosta.

Molière olevat armastanud tragöödiaid, kuid ometi on kõik meieni jõudnud Molière’i näidendid komöödiad. See vastuolu on teatrile väga sobilik – läbi naeru ja kerguse puudutab Molière kõige olulisemaid ja õrnemaid kohti meie vaimus. Ajatu sisu ja ajatu huumor.

Esietendus 27. aprillil 2019 Sadamateatris

Lavastus on kahes vaatuses

KAVALEHT


Lavastaja ja muusikaline kujundaja Priit Strandberg
Tõlkija August Sang
Stsenograaf Maarja Meeru
Kostüümikunstnik Gerly Tinn
Liikumisjuht Marika Aidla
Valguskujundaja Andres Sarv

Osades Kärt Kull, Linda Porkanen või Saara Nüganen, Karol Kuntsel, Tanel Jonas Ugala või Andres Mähar, Ken Rüütel, Jaanus Tepomees, Viktor Lukawski Külalisena või Priit Strandberg

Intervjuud

Lavastaja Priit Strandberg saates „Vanemuise veerand" komöödiast „Naiste kool“ ja lühinäidendist „Naiste kooli kriitika“ (6.01.2022))