Kalendritüdrukud

Kalendritüdrukud

„Kalendritüdrukute“ aluseks on tõestisündinud lugu, mis esmalt jõudis publiku ette ülimenuka filmina (2003) ning mõned aastad hiljem ka näidendina.
Kaks keskealist Yorkshire’i naist, Chris ja Annie, otsustavad pärast Annie mehe surma leukeemiasse hakata haigla toetuseks raha koguma. Naiste Instituut, kuhu nad kuuluvad, üllitab igal aastal kohalike loodusvaadete või arhitektuurimälestistega konservatiivse ning igava heategevuskalendri, mille läbimüük on pehmelt öeldes armetu ja toetada ei õnnestu sellest rahast paraku kedagi. Daamide peas tekib meeleheitlik idee läbimüügi suurendamiseks ise alasti kalendrilehtedele platseeruda. Väikelinna väärikatele prouadele pole selline modellikarjääri algus just kerge….

„Kalendritüdrukute“ maailmaesietendus toimus David Pugh Ltd Chichesteri Festivaliteatris 5. septembril 2008 ja viidi 4. aprillil 2009 üle Noël Cowardi teatrisse Londonis.

Osa näidendi autoritasudest läheb leukeemiauuringute rahastamiseks.

Vaata ETV Ringvaate lõiku lavastusest

Kuula intervjuud lavastaja Ott Sepaga (salvestatud 15.03.2012)

Esietendus 15. märtsil 2012 Vanemuise suures majas

Fotode autor Gabriela Liivamägi
 
  
  
  

KALENDRITÜDRUKUD

Autor Tim Firth

Põhineb stuudio Miramax mängufilmil, mille autorid on Juliette Towhidi ja Tim Firth.

Tõlge Anna-Magdaleena Kangro, Ott Sepp
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ott Sepp
Kunstnik Nele Sooväli
Videokujundaja Janek Savolainen
Muusikaline konsultant Ele Sonn
Valguskujundaja Siim Allas

Osades Külliki Saldre, Merle Jääger, Ene Järvis, Liina Tennosaar, Terje Pennie, Kais Adlas, Marika Barabanštšikova, Veikko Täär, Raivo Adlas, Margus Jaanovits, Eva Püssa või Ragne Pekarev, Mai Jägala, Eda Hinno